تنها 7 درصد از جامعه ایثارگران در مدارس شاهد تحصیل می کنند

وی در خصوص درمان ایثارگران نیز گفت: بنیاد شهید وامور ایثارگران 16 هزار میلیارد تومان بدهی دارد و بیش از 2 هزار میلیارد هم به بیمه دی بدهکار است اما با این وجود چرخه درمان ایثارگران قطع نشده است.

پنجمین همایش «آزادگان اردوگاه موصل 2 در عملیات خیبر» 26 مردادماه سال جاری هم‌زمان با سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی و با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیادشهید وامور ایثارگران و یک هزار و 300 آزاده در دانشگاه امام حسین (ع) برگزار شد.

وی با استقبال از پیشنهادات مطرح شده از سوی اعضای همایش «آزادگان اردوگاه موصل 2 در عملیات خیبر»،بیان کرد: متأسفانه در بنیاد شهید وامور ایثارگران مسائل فرهنگی کمتر مورد توجه قرار گرفته است و بنیاد در سال‌های گذشته کمتر در مقام یک دستگاه انقلابی عمل کرده است و از آن سو مسئولان کشور و جامعه نیز از بنیاد مطالبات انقلابی و فرهنگی نداشته‌اند.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

انتهای پیام/

قاضی‌زاده‌ هاشمی در خصوص تسهیلات خوداشتغالی برای ایثارگران نیز تصریح کرد: این بنیاد، ایثارگران را به‌عنوان معرف به بانک‌ها و اگر کسب‌وکارهای بزرگی مطرح است به صندوق توسعه ملی معرفی می‌کند. در زمینه اشتغال ایثارگران بیش از 100 هزار نفر تاکنون تبدیل وضعیت شده‌اند و عمده ایثارگرانی که تبدیل وضعیت نشده‌اند مربوط به دستگاه‌های غیردولتی هستند.

رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران در پایان به نقش و جایگاه اعضای همایش «آزادگان اردوگاه موصل 2 در عملیات خیبر» برای ایجاد فضاسازی مثبت در شرایط کشور گفت: شما آزادگان و ایثارگران بهترین الگو برای نسل امروز و دانش‌آموزان هستید که باید از این ظرفیت برای گفتگو با نسل جدید و دانش‌آموزان بهره ببرید.

بخوانید:  نوآوری جدید دانشمندان ایرانی و چینی برای درمان سرطان

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سید امیرحسین‌ قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران در دیدار ضمن خوش‌آمدگویی به اعضای همایش «آزادگان اردوگاه موصل 2 در عملیات خیبر»، گفت: آرزوی توفیق برای همه آزادگان عزیز دارم و امیدوارم که خدای رحمان کمک کند تا از خدمتگزاران صدیق و ادامه‌دهنده راه شهدا قرار گیریم.

رئیس بنیادشهید وامور ایثارگران با اشاره به ظرفیت‌های مدارس شاهد در کشور گفت: تنها 7 درصد جامعه هدف ایثارگری در مدارس شاهد تحصیل می‌کنند و مدارس شاهد زیر نظر وزارت آموزش و پرورش به عنوان بنگاه اقتصادی فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت ایثارگران برای تبیین موضوعات انقلابی گفت: قرارگاهی در بنیاد شهید وامور ایثارگران برای همین موضوع تشکیل شده است تا از ظرفیت ایثارگران برای تبیین موضوعات انقلابی استفاده شود البته آسیب‌هایی در برخی نهادها وجود دارد که کار را سخت‌تر کرده است. برای حل مشکلات در این زمینه همه باید کمک کنند و بسترسازی باید شکل پیدا کند و بنیاد شهید وامور ایثارگران تنها متولی این امر نیست.


آیا این خبر مفید بود؟

رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران با اشاره به رویه‌های گذشته در بنیاد خاطرنشان کرد: بیشتر درخواست‌های مطرح شده در بنیاد از نوع معیشتی مانند موضوع مسکن، خودرو و اشتغال است و در سطح کلان نیز دولت‌ها در مقام اجرا خودشان را فقط مسئول آب و نان مردم می‌دانند و از مسائل فرهنگی غفلت می‌کنند و برای همین ذائقه‌ها و نیازهای مردم تغییر کرده است و وقتی جنبه‌های فرهنگی مورد توجه قرار نگیرد فساد فکری اتفاق می‌افتد.

 قاضی‌زاده ‌هاشمی تصریح کرد: در مورد مسائل فرهنگی باید به ریشه توجه کرد، بنیادشهید وامور ایثارگران در یک سال اخیر سعی و تلاش بیشتری برای اصلاح این رویکرد آغاز کرده است و نقش خود را پررنگ‌تر نشان داده است. اما تغییر نگاه اکثریت جامعه کار دشواری است به عنوان مثال بنیاد شهید و امور ایثارگران مسئول همه نیازها در زمینه‌هایی مانند مسکن و اشتغال نیست و این وظیفه سازمان مسکن و شورای عالی اشتغال و نهادهای دیگر است که برای رفع مشکلات ایثارگران اقدام کنند و بنیاد شهید وامور ایثارگران نقش پیگیری کننده دارد اما به تدریج مقام پاسخگویی پیدا کرده است.

بخوانید:  وزیر کشور در مرز خسروی به پیگیری دغدغه زائران اربعین پرداخت

با 2 هزار میلیارد بدهی با بیمه دی چرخه درمان ایثارگران قطع نشده است

  نعمت‌الله آرامی، مسئول همایش «آزادگان اردوگاه موصل 2 در عملیات خیبر» و دیگر اعضای این همایش نیز در این دیدار ضمن تقدیر از معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران مطالبات ایثارگران را که در میز خدمت این همایش مطرح شده بود، پیگیری کردند.