تهرانی‌ها به این 5 مقصد گردشگری بیشتر علاقه دارند!


آیا این خبر مفید بود؟

احتمالاً شما هم اصطلاح خرید تراپی یا خرید درمانی را شنیده‌اید، خیلی از وقت‌ها که زندگی روی ناخوشش را به ما نشان می دهد اگر جیب مبارک اجازه دهد، می‌توان به طور موقت با خرید کردن درد خود را فراموش کنیم و روحیه‌مان را حفظ کنیم. دقیقاً به همین دلیل است که در ادبیات عامه برای خریدکردن خاصیت درمانی در نظر می‌گیرند.

فارغ از جنبه زیارتی که اشاره شد، دلیل دیگر پرطرف‌دار بودن تور مشهد از تهران، جنبه سیاحتی و تجاری آن است. مشهد به‌عنوان دومین شهر بزرگ ایران است که بی‌دلیل این عنوان را با خود حمل نمی‌کند. مراکز تفریحی و تجاری آن، رستوران و کافه‌های شیک و مدرن و ییلاقات خوش‌آب‌وهوای مشهد باعث شده که هر مسافری با هر نوع سلیقه و نیازی دست پر از مشهد برگردد.

از جاذبه‌های طبیعی این شهر می‌توان به ساحل درک که محل تلاقی بیابان با دریاست و درواقع یکی از شگفتی‌های طبیعت است اشاره کرد. علاوه ‌برآن، می‌توان دریاچه عجیب صورتی رنگ لیپار که نه‌تنها در ایران بلکه شاید در جهان همتای آن وجود نداشته باشد، اشاره کرد.

چه چیزی بهتر از پناه‌بردن به طبیعتی بکر و بی‌همتا از شر تکنولوژی و زندگی پردغدغه در تهران! اگر شما هم از روزمرگی و استرس روزانه خود خسته شدید و می‌خواهید خودتان را چند روز به استراحت دعوت کنید، چابهار می‌تواند یکی از مقاصد محبوب شما باشد. چابهار، این شهر پر از عجایب طبیعی که چندین سال است به یکی مقاصد مهم گردشگری ایران تبدیل شده است، با اقامتگاه‌های بوم‌گردی خود می‌تواند لذت زندگی در طبیعت را دوچندان کند.

حالا به نظر شما اگر خریدکردن در منطقه آزادی مثل قشم باشد که همه جنس و برندی در آن پیدا می‌شود، چه خاصیتی پیدا خواهد کرد؟ شاید معجزه باشد! مخصوصاً اگر در کنار آن بتوان از تفریحات مهیجی مثل ماشین‌سواری هم استفاده کرد. پس چه حال روحی خوبی داشته باشید چه بد، سفر به قشم می‌تواند همان معجزه یا تغییر چندروزه‌ای در روند زندگی‌تان باشد که انتظارش را داشتید.

بخوانید:  شایعات در خصوص مدیریت استقلال صحت ندارد

به گزارش برنا؛ اگر از ظاهر خوشی‌ها و امکانات پایتخت‌نشینان عبور کنیم، به یک زندگی پر از استرس و دغدغه می‌رسیم که همه چیز آنها را وادار می‌کند که سریع‌تر پیش بروند. هوای آلوده که اگر زمانی بیشتری در معرض آن قرار بگیرید باید خود را برای انواع بیماری پوستی و تنفسی آماده کنید، مترو شلوغ که هر نفری که به سالن مترو وارد می‌شود، حکم یک رقیب برای تصاحب جای شما در واگن قطار را دارد و از همه مهم‌تر، زندگی پرهزینه که هرچقدر هم بدوید بازهم نمی‌توانید به‌پای آن برسید.

اگر شما هم کنجکاو هستید که بدانید چه شهرهایی جزو مقاصد مهم گردشگری برای تهرانی‌ها هستند، همراه ما باشید.

تور مشهد برای زیارت و سیاحت

مقاصد مهم گردشگری برای تهرانی‌ها، جای خاصی نیست. فقط شاید تفاوت مقاصد مهم گردشگری آنها با شهروندان شهرهای دیگر در امکانات و فرصت‌های تفریح آن شهر باشد.

با تمام این زیبایی‌ها و جاذبه‌های طبیعی تور چابهار از تهران یک سفر ایده‌آل برای فرار از زندگی پرفشار شهری به دامن طبیعت است.

تور قشم برای خرید و ماشین‌سواری

جدای از این موارد، ساحل زیبای و منحصربه‌فرد آن چیزی نیست که بتوان در جاهای دیگر دنیا پیدایش کرد و مراکز خرید بزرگ و لاکچری استانبول هر نیاز و سلیقه‌ای را پاسخ خواهد داد. با این‌وجود برای تعطیلات اگر استانبول نرویم کدام مقصد را برای سفر انتخاب کنیم.

سفر، جزو جدایی‌ناپذیر و مهم زندگی در شهر بزرگ و شلوغ تهران

آرامش حلقه گم شده زندگی خیلی از ما به‌خصوص سبک زندگی رایج در شهرهای پر جمعیتی مثل تهران است. به نظر می‌رسد که سهم افراد با هر نوع اعتقادی از مکان‌های زیارتی مثل امام زاده صالح تهران یا حرم امام رضا مشهد یکسان باشد و شاید به همین دلیل است که هرزمانی به امام زاده صالح می‌روی شلوغ است یا مسیر تهران مشهد یکی از پرترددترین خطوط هوایی، ریلی یا زمینی است.

بخوانید:  کره جنوبی؛ به یاد جام جهانی 2002

 

یکی مقاصد مهم گردشگری که اخیراً بسیار به مذاق تهرانی‌ها خوش آمده است، استانبول است. شهری با جاذبه‌های طبیعی و شهری خاص و تکرارنشدنی که نسبت به مسافرت‌های خارج کشور دیگر، هزینه زیادی روی دست شما نخواهد گذاشت.

حال، اهمیت سفر برای کسانی که در شهرهای بزرگ‌تر و شلوغ‌تری مثل تهران زندگی می‌کنند، بیشتر می‌شود؛ چراکه هرچقدر دغدغه زندگی بیشتر باشد، از آن طرف به زمان استراحت بیشتری نیاز خواهید داشت.

علاوه بر معماری شهری خاص استانبول، عامل دیگری که باعث شده تور استانبول به یکی از پرترددترین خطوط هوایی ایران تبدیل شود، فرهنگ به‌خصوص زیبا مردم آن است که به هر نوع مذهب و اعتقادی اجازه بروز می‌دهد و همین عامل، آزادی در اعتقاد و پوشش باعث می‌شود که سالانه توریست‌های زیادی برای دیدن پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه به آن سفر کنند.

بعد از تور قشم، کیش یکی از مقاصد محبوب تهرانی‌ها است؛ چراکه هتل‌های لاکچری آن تمام امکاناتی که یک پایتخت‌نشین برای سفر به آن نیاز دارد را برآورده می‌سازد. اقامت در هتل‌های پنج‌ستاره‌ای همچون هتل داریوش کیش، هتل ترنج و مارینا پارک تجربه یک سفر خاطره‌انگیز را برایتان رقم خواهد زد که شاید مشابه آن دیگر برایتان تکرار نشود.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

گشتن در پاساژهای بی‌انتهای قشم در کنار آب‌وهوای بهاری آن در فصل زمستان و بعد از آن استراحت در ساحل زیبا و بکر خلیج‌فارس یک روز هیجان‌انگیز را برایتان رقم خواهد زد. کنار هم قرار دادن تمام این ویژگی‌ها قشم را به یکی از مقاصد مهم گردشگری برای تهرانی‌ها تبدیل کرده است.

بخوانید:  مذاکرات دو جانبه وزیر امور خارجه ایران با همتای صربستانی خود در خصوص مسائل سیاسی و اقتصادی

تور کیش برای تفریحات آبی

با تمام اینها یک پایتخت‌نشین حق دارد که به فکر سفر باشد و با فرار به سمت مقاصد محبوب خود، برای چند صباحی از این شهر شلوغ و آلوده دور شود.

فارغ از اینکه در کجای ایران زندگی می‌کنیم، شهرنشین هستیم یا روستانشین، این روزها سفر به جزو جدایی‌ناپذیر زندگی همه ما تبدیل شده است. سفر به معنای تجربه رها کردن چندروزه همه مسئولیت‌ها و وظایف روزمره زندگی برای حفظ سلامت روانی و جسمی همه ما الزامی است. حال این سفر می‌تواند در حد یک جابه‌جایی کوچک بین‌شهری باشد یا جابه‌جایی در حد کشور یا قاره.

مقاصد گردشگری مهم برای تهرانی‌ها بسته به نیاز، سلیقه و بودجه آنها می‌تواند متفاوت باشد، همان‌طور که برای خیلی از پایتخت‌نشینان سفر به شهر مادری خود، به یکی از مقاصد مهم گردشگری آنها تبدیل شده است، برای نیمی دیگر سفرهای خارجی یا داخلی لاکچری مثل کیش از مقاصد محبوب گردشگری آنها است. در نهایت برای حفظ سلامت روان، مقصد مهم نیست؛ بلکه ماهیت سفر است که هرچه که باشد تأثیر مثبت خود را خواهد گذاشت.

به امکانات این هتل‌های بین‌المللی پنج‌ستاره، تفریحات آبی کم‌نظیر کیش را هم اضافه کنید؛ تفریحاتی نظیر غواصی در عمق خلیج‌فارس زیبا، سوار بر شاتل، کشتی تفریحی، پاراسل و پارک دلفین‌ها. علاوه بر اینها، با وجود جنگ و جشنواره‌های شبانه، مراکز خرید لاکچری و متعدد و برگزاری کنسرت‌ خواننده‌های مطرح کشور فرصتی برای فکرکردن به دغدغه‌های استرس‌آور زندگی نخواهید داشت.

تور استانبول

علاوه بر این، برای تجار تهرانی بازارهای اقتصادی مشهد فرصت سرمایه‌گذاری بسیار ایده‌آلی است؛ چراکه این شهر پلی به شهرهای کوچک‌تر اطراف خود است. به همین دلیل است مشهد به یکی از «مقاصد مهم گردشگری برای تهرانی‌ها» به‌حساب می‌آید.

تور چابهار برای بوم‌گردی