توافق دو معاونت شهرداری تهران برای ساخت ۴ پارکینگ در سطح شهر تهران

حق‌بین به مبلغ اعتبار هر کدام از این سه پروژه نیز گریزی زد و بیان کرد: برای پارکینگ‌های نیایش، امیرکبیر و مینابی به ترتیب تقریبا ۷۰۰ میلیارد، ۲۶۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیارد اعتبار تخصیص یافته است. 

وی با بیان اینکه امیدواریم که تا پایان سال جاری سازه پروژه را که سالهاست رها شده به مرحله فندانسیون برسانیم، گفت: تکنیک ساخت این پروژه به روش تاپ دان (Top Down) است و سازه از بالا به پایین اجرا می‌شود و از این جهت و به لحاظ فنی بسیار خاص است.

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه معاونت حمل و نقل و ترافیک با همکاری معاونت فنی و عمران شهرداری تهران ۴ پروژه دیگر را نیز به مرحله توافق رسانده اند، ادامه داد: این ‌پروژه ها در مرحله طراحی قرار دارد؛ زمین‌ها تحویل داده شده و به محض نهایی شدن طرح‌ها پیمانکار انتخاب شده و وارد فاز اجرا می‌شویم. 

انتهای پیام/منبع

حق‌بین خاطرنشان کرد: پروژه پارکینگ امیرکبیر را ما سال گذشته  تقدیم مردم کردیم و پروژه مینابی را ظرف ۲ تا ۳ ماه آینده با ظرفیت ۴۵۰ دستگاه خودرو تحویل شهروندان منطقه ۱۵ خواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری برنا، هادی حق‌بین، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران درباره توجه مدیریت شهری فعلی به نهضت پارکینگ سازی اظهار کرد: آنچه الان در دستور کار معاونت فنی و عمرانی قرار دارد پروژه پارکینگ طبقاتی نیایش است که فعال بوده و به مراحل خوبی رسیده است.

معاون شهردار تهران در پایان با اشاره به این موضوع که پارکینگ امیرکبیر آماده احداث است، گفت: پارکینگ امیرکبیر یک پروژه حدودا ۱۰ ساله است که به دلایل مختلف از منطقه به سازمان ترافیک ‌و بخش‌های مختلف مدیریتی معطل شده بود و مشکلات اعتباری داشت. از ابتدای مدیریت شهری ششم این پروژه در اختیار معاونت فنی و عمرانی قرار گرفت و الان حدود یک سال است که به شهروندان سرویس می‌دهد.

بخوانید:  بانک‌های کم کار در حوزه اعطا تسهیلات به بانک مرکزی معرفی می‌شوند

وی با اشاره به ظرفیت هر یک از این پارکینگ‌های در دست احداث عنوان کرد: پارکینگ نیایش ظرفیت ۱۲۸۰ خودرو، امیرکبیر حدود ۵۰۰ خودرو و مینایی هم ۴۵۰ خودرو را دارد.