توان پهپادی ارتش در حال افزایش است

وی با اشاره به توان پهپادی ارتش افزود: ارتش از گذشته هم پهپاد در اختیار داشت اما از یکی دوسال گذشته و با برگزاری یک رزمایش این توان رسانه ای شد. بعد از رونمایی از پایگاه پهپادی ۳۱۳ در راستای ارتقای توان پهپادی، ارتش و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای تحقق این مهم کمر همت بستند.

به گزارش خبرگزاری برنا، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در مراسم تحویل دهی بیش از 200 فروند پهپاد راهبردی تولیدی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به نیروهای چهارگانه ارتش، طی سخنانی اظهار داشت: ما در ایامی که به نام روز ارتش نامگذاری شده است قرار داریم و هرچه زمان می گذرد و حوادث بیشتر دیده می شود انسان بیشتر به دید راهبردی حضرت امام(ره) پی می برد.

انتهای پیام/

امیر سرلشکر موسوی تاکید کرد: بعد از آن هم ارتش نقش بی بدیلی در دفاع مقدس ایفا کرد. تا قرن ها بعد نسل های آینده به نسلی که در دفاع مقدس ایستادن و نگذاشتند یک وجب از خاک این کشور جدا شود و پای آرمان‌ها ایستادند، افتخار خواهند کرد. 


آیا این خبر مفید بود؟

امیر موسوی با بیان اینکه تا کنون نظام سلطه هرکاری می توانسته انجام داده است، گفت: اما امروز پرچم جمهوری اسلامی ایران هزاران کیلومتر آنسوتر در حیاط خلوت استکبار جهانی به اهتزاز در آمده است و اینها به برکت خون شهدا است. 

وی ادامه داد: تمام تلاش ما هم اجرای دقیق فرامین مقام معظم رهبری است تا بتوانیم شایستگی لازم برای ظهور حضرت ولی عصر را پیدا کنیم.

بخوانید:  دست کردن در بینی و گوش دادن به موسیقی با هدفون موجب آلزایمر می‌شوند!

وی با اشاره به اقدامات نیروی هوایی ارتش، تصریح کرد: به شهادت همه اسناد موجود از روز اول انقلاب تا کنون هر ماموریتی به نیروی هوایی ارتش واگذار شده است به بهترین نحو ممکن آن را اجرا کرده است. یک زمانی به جوانان ما اجازه داده نمی شد به یک پیچ دست بزنند حالا به جایی رسیده ایم که هواپیما می سازیم.

وی افزود: درست در روزهای اول انقلاب که زمزمه های انحلال ارتش بوجود آمده بود و هیچکس این اشراف را نسبت به آینده نداشت تنها رهبرمعظم انقلاب با حضرت امام خمینی(ره) هماهنگ بودند، امام راحل فرمودند که ارتش باید برای کشور بماند. 

 فرمانده کل ارتش با تجلیل از اقدامات نیروی دریایی ارتش، ادامه داد: روزی نیروی دریایی ما در خلیج فارس افتخارات بزرگی آفرید اما امروز پا را از این فراتر گذاشته است و هرچه لازم دارد با کمک وزارت دفاع می سازد. امروز نداجا به آن درجه از توانمندی رسیده است که همزمان ۴ ناوگروه در چهار نقطه عالم دارد.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: در آن ایام خیلی ها معتقد بودند که ارتش آموزش دیده رژیم سابق است اما امام راحل که ارتش را میشناختند پای ارتش ایستادند و وقتی مسائل داخلی کشور بوجود آمد تنها سازمان منسجمی که از اول انقلاب برای حفظ آن شهید تقدیم کرد ارتش بود. 

امیر سرلشکر موسوی با بیان اینکه ارتش در دانشگاه انقلاب تبدیل به یک پدیده جدید شده است عنوان کرد: امروز در نیروی زمینی شاهد تحولات جدیدی هستیم که در حقیقت باید بگوییم یگان های این نیرو یک پوست اندازی جدید کرده است و اگر کسانیکه قبلا در این نیرو بوده اند امروز وارد نیروی زمینی شوند با بسیاری از حوزه های جدید که با آن نا آشنا هستند مواجه خواهند شد. 

بخوانید:  ساخت ۶۰ هزار مسکن مددجویی توسط قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی(ع) / صاحب خانه شدن ۱۷۷ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی در ۱۵ سال گذشته

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

فرمانده کل ارتش با اشاره به پیشرفتهای نیروی پدافند هوایی، ادامه داد: زمانی ما پوشش های راداری را در مرزهای کشور ترسیم می کردیم و دائم نگران خلاءهای راداری بودیم اما امروز در موضوع رادار هیچ نگرانی نداریم. وقتی نیروی پدافند هوایی و وزارت دفاع سامانه ای مانند باور ۳۷۳ را می سازند دیگر جای هیچ نگرانی در این موضوع نیست. 

امیر سرلشکر موسوی اظهار داشت: دستاوردهای پهپادی ارتش حاصل تدابیر و حمایت های رهبر معظم انقلاب است و در این حوزه شاهد تلاش همه نیروها، وزارت دفاع و جوانان و دانشمندان مومن هستیم. افزایش توان پهپادی ارتش هم از نظر تعداد و هم از نظر کیفیت در حال اتفاق افتادن است که امروز شاهد بخشی از آن هستیم.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه ما هنوز از درک عظمت سربازی در جمهوری اسلامی ایران عاجز هستیم گفت: نیروهای مسلح ما در لباس سربازی تحت زعامت نایب امام زمان پای تحقق اهداف عالی پیامبران و ائمه(ع) عمرشان را صرف کرده اند و به عنوان بازوی مسلح این نظام در این لباس قرار گرفتند. 

وی گفت: بعد از آن دوران هم ارتش در دوران سازندگی و دفاع از حرم اهل بیت و همچنین در حوادث و بلایای طبیعی صدها عملیات انجام داد و همه اینها محصول حمایت‌های امام راحل و فرماندهی حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب بوده است.