توزیع 60 هزار قلم آنتی بیوتیک با هماهنگی معاونت غذا ودارو در آذربایجان شرقی


دکتر جواد زاده همچنین در خصوص وضعیت سرم در استان افزود: با هماهنگی های انجام شده این هفته سرم مجددا توزیع خواهد شد و مشکل اساسی در این رابطه در استان وجود ندارد.

وی با اشاره به پیگیری های این معاونت در خصوص تامین برخی از اقلام دارویی مانند شربت ها و فراورده های تزریقی گفت: در این خصوص نیز کمبود نسبی داریم که با پیگیری های کارشناسان معاونت غذا ودارو این مشکل نیز به زودی رفع می شود.

وی با اشاره به کمبود نسبی برخی از اقلام دارویی مانند داروهای بی هوشی و داروهای بیماران خاص گفت: در تامین داروهای بیهوشی و داروهای بیماران خاص کمبود نسبی داریم ولی این کمبود در حد بحرانی و نبود دارو نیست.


توزیع 60 هزار قلم آنتی بیوتیک با هماهنگی معاونت غذا ودارو در آذربایجان شرقی

انتهای پیام

مدیر دارویی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اولویت نخست داروخانه ها برای توزیع بعضی اقلام دارویی حتی برای سرماخوردگی را نسخه های پزشکی عنوان کرد و افزود: مصرف خودسرانه و یا بی رویه باعث بعضی کمبودها می شود که خواهشمندیم شهروندان عزیز خودسرانه و به خاطر ذخیره بعضی اقلام دارویی به داروخانه ها مراجعه نکنند تا بیماران نیازمند بتوانند اقلام مورد نیاز را تهیه کنند.

مدیر دارویی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تامین و توزیع حدود 60 هزار قلم آنتی بیوتیک با هماهنگی معاونت غذا و دارو در سطح استان آذربایجان شرقی خبر داد.


|

منبع