توسعه بازارچه های مرزی برای جلوگیری از قاچاق و رشد اقتصادی و تجاری مناطق مرزی

معاون اول قوه قضائیه با ذکر برخی مصادیق نا امنی در استانهای غربی گفت: می بایست هماهنگی و هم افزایی های لازم برای مقابله با عوامل نا امنی خصوصاً پدیده قاچاق در استان های مرز نشین انجام شود و برخوردهای انتظامی – قضایی و اقدامات بازدارنده قانونی با قدرت و اقتدار صورت گیرد تا مردم این مناطق احساس امنیت داشته باشند.

 

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی ،حجت الاسلام و المسلمین مصدق معاون اول قوه قضائیه در بیست و هفتمین جلسه کمیته قضایی شورای قضایی توسعه و امیت پایدار شرق و غرب کشور که در روز ۳۰ اردیبهشت ماه در سالن امامت دادگستری آذربایجان غربی برگزار می شد بیان داشت: امروز وضعیت ما متفاوت از چهل و اندی سال گذشته است بطوریکه ثابت شد دشمن با تمام توان وارد میدان شده است. امروز دشمن قصد ندارد بصورت فیزیکی کاری انجام دهد و قصد ترویج احساس نا امنی در جامعه را دارد چرا که احساس نا امنی خیلی مهمتر از خود نا امنی است، .

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: از جمله اهداف این شورا برقراری امنیت سرمایه گذاری و اقتصادی و افزایش سطح رفاه عمومی و رفاه حال مرزنشینان و جذب سرمایه گذاری است.


آیا این خبر مفید بود؟

در ادامه جلسه قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و معتمدیان استاندار آذربایجان غربی و دیگر مسئولین کشوری و لشگری حاضر در جلسه به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود پرداختند و جلسه با تصویب مصوباتی به کار خود خاتمه داد.

بخوانید:  شکست مویرگی دکتر تامین در خانه
خبرنگار: علی غیور 

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

انتهای پیام

مصدق با ذکر برخی شاخصه های امنیت تاکید کرد: می بایست توسعه و رشد اقتصادی مناطق مرز نشین را که مهمترین امر در افزایش ضریب امنیت در کشور می باشد را مورد توجه و نگاه ویژه قرار داد و برای آن برنامه ریزی نتیجه گرا انجام داد.

وی افزود: چنانچه احساس امنیت استانهای مرزنشین ملموس گردد یقیناً سرمایه گذاران هم در این مناطق اقدام به سرمایه گذاری می کنند و بسیاری از آسیب های اجتماعی و پدیده های ایجاد کننده نا امنی از بین خواهند رفت.

وی افزود: شورای توسعه و امیت پایدار شرق و غرب کشور ظرفیت بسیار بالایی هست که با ترکیب توانمندی که دارد می تواند اثر گذاریهای بسیاری در جهت پایداری امنیت و تداوم آن در سطح کشور داشته باشد.

ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی که میزبانی جلسه را هم بر عهده داشت ضمن خوشامدگویی به حاضرین گفت: در سایه هم اندیشی و هم افزایی مسئولین استانی انسجام، اتحاد و همدلی خاصی در استان برقرار شده است و حاصل این هم دلی ها امنیت پایدار استان می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق با بیان اینکه شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور ذیل خود دارای 4 کمیته هست گفت: کمیته قضایی یکی از کمیته های مهم این شورا می باشد که دارای ظرفیت ارزشمندی است تا مدیران با مغتنم شمردن این ظرفیت شاخصه های امنیتی در کشور را بالا ببرند و به رشد و توسعه کشور در همه ابعاد کمک کنند.

بخوانید:  آذین بندی و نور پردازی شهر ملارد به مناسبت دهه کرامت