توسعه فضای مجازی با رعایت استقلال و امنیت است/ نظام اداری باید به شفافیت باور داشته باشد/ قلمروهای محتوایی فضای مجازی را باید غنا ببخشیم

رئیس مرکز ملی فضای مجازی عنوان کرد: فضای مجازی را در امتداد فضای فیزیکی می‌دانیم که بعضا در برخی از حوزه‌ها بزرگتر و بیشتر است. ما با جامعه‌ای مواجه هستیم که همه می‌توانند پیام خود را به صورت ارزان تولید و پخش کنند.

دبیر شورای عالی فضای مجای گفت: توسعه فناوری فضای مجازی در استان به دلیل نیروی انسانی مناسب، دانشگاه‌ها و کمبودهایی چون منابع آبی باید در اولویت قرار گیرد و مورد حمایت باشد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سیدابوالحسن فیروزآبادی در جلسه شورای فضای مجازی استان کرمان، مهم‌ترین خصیصه فضای مجازی را قدرت نرم آن در ابعاد بزرگ دانست و گفت: فضای مجازی دارای سه ویژگی پدیده‌ اجتماعی، اقتصادی و مبتنی بر فناوری است.

فیروزآبادی بیان کرد: در حوزه اقتصاد دیجیتال جزو کشورهای توسعه یافته هستیم و قطعا این مسئله خارج از اراده جمهوری اسلامی ایران و شورای عالی فضای مجازی کشور نبوده است.

وی افزود: در دولت سیزدهم و شورای عالی فضای مجازی توجه به توسعه اقتصاد دیجیتال در راس برنامه‌ها است.

فیروزآبادی گفت: نظام اداری باید مسئولیت‌پذیر بوده و به شفافیت باور عمیق داشته باشد. نظام اداری باید یاد بگیرد که به فوریت پاسخ دهد و پنهان‌کاری را کنار بگذارد.

فیروزآبادی گفت: اینکه بگوییم به دلیل محدودیت دو پلت‌فرم، اقتصاد دیجیتال مختل شده، جفا به کشور و توانایی‌ها ملت است. مصوبات شورای عالی فضای مجازی و اسناد همه نشان می‌دهد که به دنبال و طرفدار استفاده از مزایای تکنولوژی برای داشتن زندگی باعزت و مرفه هستیم.

وی ادامه داد: با سکوت شاهد خواهیم بود که برخی معارضان بزرگتر از اندازه واقعی خود هستند. طبق جهاد تبیین مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، تولید محتوا در فضای مجازی را به عنوان وظیفه ملی و شرعی تلقین کنیم.

بخوانید:  هنر جدید علیرضا بیرانوند در پرسپولیس

وی تصریح کرد: توسعه فضای مجازی کشور در تمام حوزه‌ها با رعایت استقلال و امنیت است و شاخص‌های توسعه فضای مجازی ما از لحاظ ضریب نفوذ، استطاعت‌پذیری مردم، استفاده از ظرفیت‌ها خوب است.

وی افزود: قدرت دولت‌ها عموما سخت است، اما در فضای مجازی ما با یک قدرت سرکش نرم اجتماعی مواجه هستیم که به صورت جهانی کار می‌کند و تلاش دارند قائده‌پذیر نشود.

وی به مبحث پاسخگویی به اخبار جعلی پرداخت و ابراز داشت: پاسخگویی در فضای مجازی باید ساماندهی شود. سواد استفاده از فضای مجای را باید داشته باشیم.

وی اظهار داشت: نمی‌توانیم راجع به روایت‌ها سکوت کنیم و کار حساس و مهم حکومتداران در شرایط کنونی، روایت اول است.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به مباحث مطرح در مورد بسته شدن فضای مجازی و اختلال در اقتصاد دیجیتال بیان داشت: اگر در جمهوری اسلامی فضای مجازی توسعه یافته با اراده حکومت اسلامی بوده و در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی و اطلاعی از کشورهای توسعه یافته هستیم.

انتهای پیام

0 رای موافق و 0 رای مخالف


منبع فیروزآبادی تصریح کرد: مردم به طور وسیع و دائم در حال قضاوت حکومت هستند، حتی اگر صلاحیت تخصصی آن را نداشته باشند، بنابراین متولیان امور و مسئولان وظیفه دارند مردم را در تصمیمات خود مدنظر قرار دهند.

دبیر شواری عالی فضای مجازی گفت: جمهوری اسلامی بر دوش مردم و با خون شهدا خلقه شده و حیات آن مبتنی بر فداکاری است، نمی‌توانیم از منشا قدرت نرم و سخت نظام غافل شویم.

بخوانید:  پاگشای گواردیولای وطنی در آبادان/ مصاف پرسپولیسی‌ها دیدنی است

فیروزآبادی، دفاع از هویت و داشتن قلمرو محتوایی در فضای مجازی را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید قلمروهای محتوایی، اطلاعاتی و آموزشی خود را در فضای مجازی غنا ببخشیم.


آیا این خبر مفید بود؟