توسعه مناسبت فرهنگی و علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی با دانشگاههای کوبا کلید خورد

فرهنگ راهی برای ارتباط بین المللی است 

وی گفت: شما از ظرفیت مهندسی و علوم اجتماعی و علوم پایه قوی برخوردارید و دانشگاه جامع و کاملی محسوب می شوید و گفته شده برخی اساتید دانشگاه بین المللی امام جایگاه و جوایز بین المللی دارند و با مدیریت بسیار قوی که در دانشگاه امام دیده می شود آماده همکاری هستیم. 

گونزالس تصریح کرد: در کوبا با طوفانهای سهمگین مواجهیم و برای مقابله با حوادث و سیلاب و شیرین کردن آب شور و توسعه فعالیت معدنی و گسترش انرژی های تجدید پذیر و فیزیولوژی ورزشی و آموزش مربیان فوتبال آماده همکاری هستیم. 

گونزالس کاسالس تصریح کرد: موضوع زبان بسیار مهم است و در کوبا امروز فقط ۴ نفر فارسی بلدند که دو نفرشان هم خارج از کشورند لذا در  آموزش فارسی، ادبیات و تاریخ ایران و منطقه نیازمند همکاری با شما هستیم. 

وی افزود: در کوبا یک دانشکده بزرگ علوم کامپیوتری بنام اوسی داریم که در توسعه روابط مورد توجه قرار خواهد گرفت. 

photo_2023-02-19_15-59-23

سفیر کوبا در ایران گفت: علاقمندیم یک نمایندگی فعال از دانشگاه امام در  کشورکوبا داشته باشیم و یک نماد فرهنگی نیز ایجاد کنید که بیانگر عمق روابط فرهنگی ما باشد. 

سفیر کوبا در ایران بیان کرد: ما علاقمند گسترش  همکاری با مراکز دانشگاهی ایران هستیم و بخاطر تجربه و ظرفیت بسیار خوب دانشگاه امام می توانیم فعالیتهای مشترکی با شما داشته باشیم. 

کاسالس افزود: در کوبا به مذاهب احترام خاصی قائلیم و یکی از ویژگی های ما ارتباط با اسلام است و اگر به کوبا سفر کنید ظرفیت های این کشور نیز می تواند برای شما هم جذاب باشد. 

وی بیان کرد: کوبا اولین کشوری است که انقلاب شما را به رسمیت شناخت و توجه فیدل و امام خمینی به روابط دو کشور یک سبقه تاریخی دارد و فیدل کاسترو همیشه از امام تعریف می کرد و از ایشان مشورت می گرفت و عکسها و فیلمها بیانگر علاقه و ارادت رهبر ما به رهبر شماست. 

بخوانید:  کیدا رمضان با پیمان معادی در «بلیط یک‌طرفه» همبازی شد

انتهای پیام

photo_2023-02-19_15-59-30

سفیر کوبا در ایران بیان کرد: شما در کشاورزی توان خوبی دارید و قرار است گروههای دانشجویی ایجاد کنیم تا کمپینگ های ضد استعماری و جبهه مشترک نیز ایجاد شود و یک کارگروه کاری هم بین دانشجویان ایرانی و کوبایی شکل خواهد گرفت تا با شناخت خوبی که در   بخش فرهنگ و دین و سیاست داریم با مخالفان خود نیز بتوانیم بخوبی مقابله کنیم.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

وی گفت: برای ما یک افتخار است که با دانشگاه امام ارتباط فرهنگی و علمی داشته باشیم و با تلاش دو جانبه و درک مشترک و اتکا به خداوند کارهای مهمی را عملیاتی کنیم.

گونزالس تصریح کرد: فرهنگ بهترین راه برای ایجاد ارتباط بین المللی است و اگر این ظرفیت فرهنگی بخوبی مورد استفاده قرار گیرد زمینه همکاری مشترک.و رسیدن به منافع بیشتری محقق می شود. 

وی افزود: می توانیم با تبادل اساتید و دانشجویان خود کاری کنیم تا شما به دانشجویان ما زبان فارسی و ما هم در کوبا به دانشجویان شما زبان اسپانیولی آموزش دهیم. 

وی بیان کرد: ما هم مانند ایران در تحریم هستیم و به ما فشار وارد شده هرچند انقلاب ایران قدیمی تر است و برای دور زدن تحریم ها تجربه خوبی دارد که می توانید به ما کمک کنید. 

گونزالس کاسالس یادآورشد: نام دانشگاه امام شما تاریخی است و یک شخصیت مشهور جهانی را تداعی می کند و می توانیم این تاریخها را ترویج کنیم هرچند خیلی ها تلاش کردند نام فیدل به دلیل کمونیست بودن و یا امام خمینی بدلیل مذهبی بودن را زیر سوال ببرند ولی ما از همان ابتدای انقلاب با شما رابطه داشته ایم و ادامه خواهیم داد و اجازه نمی دهیم نام بزرگان کم رنگ شود. 

بخوانید:  بازداشت مولوی عبدالمجید مرادزهی، «مشاور مولوی عبدالحمید»

وی اظهارداشت: قرار است پس از توافق با دانشگاه «هاوانا» ارتباط مجازی داشته باشیم و بعد از نوروز برای برگزاری دوره های مجازی و حقیقی اقدام خواهد شد و از اساتید شما هم دعوت می کنیم به کوبا سفر کنند تا مناسبت را تقویت کنیم.

photo_2023-02-19_15-58-57

گونزالس اظهارداشت: خیلی از دانشجویان ایرانی به اسپانیا می روند برای آموزش زبان که آماده امضای تفاهم نامه برای آموزش زبان اسپانیایی هستیم و با مواضع ضد امپریالیستی دو کشور و فرهنگ سیاسی مشترک می توانیم به دستاوردهای خوبی برسیم. 

سیفر کوبا در ایران افزود: پیشنهاد می شود مجسمه رهبران دو کشور را بعنوان نماد ایستادگی و مقاومت و مبارزه با استعمار در یکی از میادین شهرهای خودنصب کنیم تا بیانگر روابط صمیمانه باشد و در این زمینه می توان با دادن فراخوان یا مسابقه از ایده های برتر استفاده کرد. 

«آلبرتو گونزالس کاسالس» سفیر جمهوری کوبا در ایران در  این نشست گفت: دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین اولین دانشگاه ایرانی است که دعوت شدیم و با مدیران آن جلسه داریم و در مورد موفقیت های این دانشگاه تحقیق کرده ایم و با فعالیت  علمی و کیفیت اساتید دانشگاه آشنا هستیم. 

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛  نشست مشترک هیئت رئیسه دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین با سفیر  کشورکوبا و هیئت همراه روز یکشنبه در دفتر رئیس دانشگاه امام برگزار شد. 

در این نشست که عمیدی مدیر نمایندگی دفتر وزارت خارجه در استان قزوین نیز حضور داشت در خصوص توسعه فعالیت های کشاورزی، هنرهای تجسمی، معماری و شهرسازی و آموزش زبان بحث و تبادل نظر و مقرر شد پس از بررسی موارد پیشنهادی تفاهم نامه همکاری دانشگاه بین المللی امام خمینی و دانشگاه های کوبا پس از  نوروز امضا شود.

بخوانید:  برخورد غیررمانتیک فرانسوی‌ها با مایکروسافت

photo_2023-02-19_15-59-10

سفیر کوبا در ایران یادآورشد: کوبا کشور خوبی است و می توانیم همکاری های مشترک زیادی در بخشهای کشاورزی، صنعتی و مواد غذایی داشته باشیم.  

photo_2023-02-19_16-02-43


آیا این خبر مفید بود؟

گونزالس کاسالس تصریح کرد: به دنبال حامی مالی هستیم و با شناخت اولیه از شما امیدواریم در رشته های فنی بتوانیم وارد فاز اجرایی شویم و از تجارب فنی دانشگاه بین المللی استفاده کنیم. 

وی افزود: تعدادی از دانشجویان کوبایی در بخش آموزش زبان دانشگاه بین المللی تحصیل کرده اند و امروز در جاهای دیگر مشغول کار هستند و برای ما این ارتباط دو سویه بین دو دانشگاه ایران و کوبا بسیار اهمیت دارد.

گونزالس کاسالس یادآورشد: برای دولت و مردم کوبا گسترش علوم و فناوری مهم است و رهبر ما در گذشته (فیدل کاسترو) در این زمینه تلاش زیادی کردند و دانشگاههایی دراین زمینه فعال شدند به طوری که.قبل از انقلاب حدود ۵۶ درصد مردم کوبا بیسواد بودند اما  امروز همه باسوادند و مهمترین سرمایه ما همین افراد تحصیل کرده هستند. 

«آلبرتو گونزالس کاسالس» سفیر جمهوری کوبا و هیئت همراه در نشست با قاسم زاده رئیس دانشگاه بین المللی و روسای دانشکده های این مرکز بزرگ علمی در زمینه همکاری‌های دوجانبه علمی و پژوهشی بین دانشگاه و مراکز علمی و دانشگاهی کشور کوبا گفتگو و تبادل نظر کردند.