توسعه و احیای دشت قزوین با اجرای کامل طرح های تعریف شده محقق می شود

وی افزود: برای اولین بارخرید حمایتی زیتون در استان عملیاتی شد، مرکز خرید گندم در دورترین نقطه در آوج دایر شد تا به امنیت غذایی استان کمک شود.

این مسئول گفت: در شرایطی که امروز فقط ۸۷ هکتار گلخانه در استان داریم در فاز دوم نودهک حدود ۵۰۰ هکتار گلخانه خالص ایجاد خواهد شد که موجب تحول دشت می شود.

جهاد 3

افلاطونی تصریح کرد: در تکمیل زنجیره های تولید با اتحادیه و تشکل های بخش خصوصی صحبت کردیم تا تنظیم بازار محقق شود.

وی اضافه کرد: در این مدت قرارگاه کشاورزی دانش بنیان شکل گرفت و اولین استانی بودیم که جلسات دانش بنیانی را برگزار و در کنار آن کشاورزی قراردادی را احیا کردیم و رفع تداخلات را جدی گرفتیم چون پایه کار بود تا اختلاف مردم و دولت حل شود زیرا باور داریم تا کشاورز سند دار نشود نمی توان کاری را پیش برد.  

افلاطونی

جهاد 44

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ نشست شورای معاونان و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین  عصر پنجشنبه با حضور رضا افلاطونی رئیس سازمان امور اراضی کشور، لطف الله سیاهکلی عمض کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، قربانی معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی کشور و محمد حسین عطایی سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان، در سالن باغستان برگزار شد.


آیا این خبر مفید بود؟

انتهای پیام

افلاطونی تصریح کرد: از ۲۳۱۸ میلیارد تومان اعتبارات مصوبه سفر قرار شد ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای آب و خاک هزینه شود و با ایجاد 9 سایت ماهی خوزنان و شاهرود با ظرفیت 9 هزار تن اقتصاد الموت دگرگون می شود که در ۵ سایت با سرمایه گذار قرارداد منعقد شده است.

بخوانید:  فعالیت تورهای گردشگری در لرستان با توجه به بارش‌ها و احتمال وقوع سیلاب

رضا افلاطونی در این جلسه اظهارداشت: در یک سال اخیر به جمع بندی و برنامه هایی رسیدیم که سیاست وزارتخانه بود و با تلاش مجموعه همکاران کارهای خوبی صورت گرفت که همه آنها به معیشت مردم ارتباط داشت. 

در ادامه با حضور نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی از خدمات حدود یک ساله رضا افلاطونی تقدیر شد.

سرپرست سازمان امور اراضی کشور تصریح کرد: تشکیل صندوق باغستان سنتی قزوین و صندوق زیتون از کارهای کلیدی است که با تشکیل زنجیره زیتون حتما به معیشت مردم کمک می شود که در این راستا ۱۰ میلیارد تومان برای صندوق زیتون اعتبار دریافت شد که کارساز خواهد بود.

 

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

5555

رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه اظهارداشت: تجمیع اطلاعات سازمان در معاونت برنامه ریزی (دیتا سنتر)، بازگشایی دفتر تجاری صندوق توسعه بخش کشاورزی استان قزوین در مسکو، پیشرفت‌های اقتصادی در حوزه محصول انگور و کشمش با کمک اتاق بازرگانی، خرید حمایتی زیتون برای نخستین بار در کشور، اعطای نخستین پروانه بهره برداری کشاورزی گردشگری باغات طارم سفلی،‌ تداوم و تکمیل برنامه کشاورزی قراردادی که سال قبل از بنکداران برنج آغاز شده بود، از دیگر اقدامات سازمان جهاد کشاورزی در یک سال گذشته است.

وی کلید خوردن توسعه طبیعت گردی و گردشگری کشاورزی را از دیگر اقدامات مهم این دوره در استان دانست و یادآورشد: طرح  منطقه آزاد تجاری ویژه دشت قزوین ارائه شد و از رئیس جمهور و وزیر اقتصاد موافقت گرفتیم و طرح و پیش نویس آن تهیه شد.

بخوانید:  سارقان سابقه دار خانه های خالی از سکنه رفسنجان دستگیر شدند

وی خاطرنشان کرد: بخش اعظمی از اعتبارات سفر رییس جمهور به استان قزوین متعلق به حوزه آب و خاک است، خوشبختانه در این یکسال گذشته انقلاب عظیمی در واگذاری و توزیع لوله‌های آبرسانی صورت گرفت که امید داریم این مهم با جدیت دنبال شود.

افلاطونی تصریح کرد: اقدامات ۱۴۰۱ در دو بخش زیرساختی و زیربنایی تعریف شد و با تعریف پروژه های شاخص تلاش کردیم تا هر مدیری آمد این راه را ادامه دهد و همه مطالبه گر باشیم تا کاری زمین نماند.

افلاطونی بیان کرد: همچنین ۱۲ پروژه شاخص را تعریف کردیم که شهرک گلخانه نودهک یکی از آنها بود که در گام اول این کار در ۷۲ هکتار مساحت کلید خورده بود اما مشکل آب و برق و گاز داشت که حل کردیم و فاز دوم گلخانه در سفر ریاست جمهور مصوب و ۹۰ میلیارد تومان اعتبار تصویب شد که به شهرک های کشاورزی واگذار می شود.

افلاطونی اضافه کرد: احداث دهکده مرکز فن آوری و نوآوری کشاورزی، احداث ایستگاه گیاهان دارویی زرآباد، احیای شوره زار دشت الله آباد با جنگل کاری و درخت کاری، دریافت مصوبه منطقه آزاد و ویژه کشاورزی دشت قزوین، ظرفیت سازی برای امارت تاریخی سپهدار، بارکد دار کردن کیسه‌های آرد، ثبت باغستان سنتی در جیاس (نظام میراث‌های کشاورزی)، برگزاری برنامه‌های مفرح و جشن‌ برای خانواده کارکنان سازمان، اجرای مدیریت هوشمند آب در مزارع روستاهای نرجه و خوزنین، احداث مجتمع‌های دامپروری و تشکیل نیروی واکنش سریع با ایجاد هفت کد برای مواقع اضطراری از دیگر اقدامات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در یک سال اخیر است.

بخوانید:  خیبر امروز به مصاف شهرداری همدان می رود