توصیه‌هایی برای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا

 

وی افزود: اگر دانش‌آموزی علائم سرماخوردگی داشت حتماً به پزشک مراجعه کند، به دانش‌آموزان توصیه می‌شود در مدرسه حتماً ماسک بزنند و این موضوع جدی گرفته شود.

اعظم گودرزی؛ مدیرکل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش در همین رابطه گفت: هر سال همزمان با فصل پاییز و زمستان موج آنفولانزا و سرماخوردگی در مدارس شیوع می‌یابد، بنابراین اگر دانش‌آموزی علائم داشت به مدرسه نرود و در خانه استراحت کند. والدین می‌توانند فرزند خود را به مراکز جامع سلامت تحت پوشش وزارت بهدشت ببرند، پزشکان این مراکز طبق پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت توصیه‌های لازم را ارائه می‌کنند.

منبع

موضوع دیگری که از سوی برخی والدین به عنوان دغدغه برای کودکان دبستانی مطرح است، اجازه ندادن معلمان برای رفتن دانش‌آموزان به سرویس بهداشتی در زمان برگزاری کلاس درس است.

وی ادامه داد: باید حتماً آموزش‌های لازم به خانواده‌ها به خصوص مادر داده شود؛ والدین کودکانی که سابقه عفونت ادراری دارند باید این امر را به مدیر و معلمان مدارس اطلاع دهند تا معلمان اجازه بدهند دانش‌آموزان در طول روز آب مناسب دریافت کنند و در فواصل کوتاه به سرویس بهداشتی رفته و مثانه خود را تخلیه کنند.

بخوانید:  اجرای قانون ترمیم حقوق و صدور احکام فرهنگیان ظرف ۷۲ ساعت آینده/ مهرآفرین ها هم رتبه بندی می شوند

در این مطلب ضمن توصیه‌هایی به دانش‌آموزان برای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا، نسبت به یک موضوع در مدارس که احتمال عفونت اداری دانش‌آموزان را افزایش می‌دهد، هشدار داده‌ایم.


توصیه‌هایی برای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا