توفا، طرحی برای کسب مهارت‌‌های شغلی و مفاهیم نوین است


توفا، طرحی برای کسب مهارت‌‌های شغلی و مفاهیم نوین است

رئیس بنیاد نخبگان لرستان از اجرای طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی خبر داد و گفت: جامعه نخبگانی با شرکت در این طرح، ضمن آشنایی با مفاهیم نوین کسب‌وکار، مهارت‌های لازم را کسب می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حمزه امیری؛ رئیس بنیاد نخبگان لرستان از اجرای طرح توفا (توانمندسازی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی) با همکاری جهاد دانشگاهی استان خبر داد و گفت: این طرح زمینه مهارت‌آموزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در حوزه کسب‌وکارهای جدید را فراهم می‌کند.

وی اجرای طرح توفا را یکی از اولویت‌های بنیاد نخبگان استان در سال جاری عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه خیل عظیمی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از مقاطع کارشناسی تا دکتری در استان وجود دارند که ممکن است درباره کسب‌وکارهای نوین اطلاعاتی نداشته باشند، این طرح با جهاد دانشگاهی به عنوان مجری اجرایی خواهد شد.

امیری اضافه کرد: عنوان نمونه فارغ‌التحصیل رشته کشاورزی ممکن است در حوزه کسب‌وکارهای جدید کشاورزی نوین اطلاعات کافی نداشته باشد که می‌توانند با شرکت در این طرح، ضمن آشنایی با مفاهیم نوین این بخش، مهارت‌های لازم را کسب کنند.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان جذب افراد خلاق و ایده‌پرداز در مراکز رشد را یکی از اهدف توفا دانست و یادآور شد: در طرح توفا دوره‌های آموزشی کارگاهی متناسب با رشته و نظام جدید فناوری و بازار کار در استان طراحی شده که افراد پس از گذراندن دوره‌های کارگاهی، کارورزی در شرکت‌های دانش‌بنیان را در یک دوره 9 ماهه انجام می‌دهند و پس از توانمندی، متقاضیان در مراکز رشد مستقر خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شناختی که از جامعه دانشگاهی استان و نیازها و علائق آنان وجود دارد، قطعاً استقبال خوبی از طرح توفا خواهد شد.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع