تکذیب آتش‌سوزی تاج سد مهاباد


تکذیب آتش‌سوزی تاج سد مهاباد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهاباد خبر آتش‌سوزی تاج سد مهاباد که در برخی کانال‌های معاند منتشر شده را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی ،سلیمان پاکزاد افزود: آتش سوزی محوطه تاج سد مهاباد به صورت کنترل شده توسط امور آب مهاباد و با هدف از بین بردن علف های هرز و جلوگیری از حوادث احتمالی صورت گرفته است.

خبرها و تصاویری که در فضای مجازی و برخی کانال‌های معاند مبنی بر آتش‌سوزی تاج سد مهاباد منتشر شده صحت ندارد و با هدف تشویش اذهان عمومی و بهره‌برداری به نفع دشمنان صورت گرفته است.

رئیس اداره نگهداری سد مهاباد هم حریق حاصل از علف‌های خشک و زباله‌های حاشیه تاج سد این شهر را برای تاسیسات سد بدون تهدید دانست.

خالد رحمانی اظهار داشت: هر سال در این فصل که ارتفاع آب سد به حداقل می‌رسد، زباله‌ها و علف‌های خشک شده در نزدیکی تاج سد توسط کارگران در منطقه‌ای جمع ‌آوری و امحا می‌شود.

امروز هم طبق روال عادی هر سال این اقدام برای تمیز نگه‌داشتن محوطه سد مهاباد انجام شد اما بخشی از علف‌های خشک شده نیز طعمه حریق شده که کارکنان آن را مهار کردند لذا خطری تاسیسات سد را تهدید نکرده است.

برخی از کانال‌های وابسته به گروهک‌های معاند در خبری دروغین مدعی شدند که توربین‌های سد مهاباد طعمه حریق شده و به احتمال زیاد دیوارهای سد ریزش پیدا می‌کند و بخشی از شهر مهاباد زیر آب خواهد رفت.

انتهای پیام 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع