تکمیل «نرماب» به ۳۴ هزار میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد

وی افزود: تاکنون برای این سد مخزنی که بدنه آن ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ۱۲ هزار میلیارد ریال هزینه شده و تکمیل آن به ۳۴ هزار میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد.

حسینی، بیشترین هزینه مورد نیاز برای تکمیل سد و شبکه‌های آن را استملاک اراضی درون کاسه سد و جابجایی سه روستای باقی مانده با جمعیت تقریبی ۷۰۰ خانوار دانست و گفت: از ۵۶۰ هکتار زمین مورد نیاز مخزن سد تا کنون ۲۷۰ هکتار آن تامین شد.

 

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: علاوه بر ۱۲ هزار میلیارد ریالی که تاکنون برای سد نرماب چهل چای مینودشت هزینه شده، ۵ هزار میلیارد ریال هم پیمانکار هزینه کرده که در قالب دیون باقی مانده است با این حال تکمیل این سد مهم با احتساب دیون پیمانکار به ۳۴ هزار میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد.

منبع

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان ادامه داد: علاوه بر ۱۲ هزار میلیارد ریالی که تاکنون برای سد نرماب چهل چای مینودشت هزینه شده، ۵ هزار میلیارد ریال هم پیمانکار هزینه کرده که در قالب دیون باقی مانده است با این حال تکمیل این سد مهم با احتساب دیون پیمانکار به ۳۴ هزار میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد.

انتهای پیام

وی اضافه کرد: در جریان سفر ۱۳ اسفند سال قبل رییس جمهور و برخی اعضای هیات دولت به گلستان برای تکمیل سد نرماب مینودشت ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای سه سال مصوب شد که تاکنون ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافت.

بخوانید:  از حوزه بازاریابی غافل بودیم/ اعطای تسهیلات تبصره ۱۸ با اولویت بازسازی

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ سید محسن حسینی در حاشیه بازدید مصطفی علی اصغر پور، معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی‌کل کشور از عملیات ساخت سد نرماب مینودشت، با بسیار مهم دانستن اثرگذاری سد درحال ساخت نرماب چهل چای مینودشت دربخش‌های مختلف از جمله کنترل سیلاب و تامین آب آشامیدنی پایدار ۵۵۰ هزار نفر ، برلزوم اهتمام ویژه دولت در تسریع این پروژه ملی تاکید کرد و گفت: همکاری بیشتر اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان جهت صدور مجوز قطع درختان جنگلی کاسه سد ضرورت دارد که درصورت صدور مجوز، پیمانکار سد نسبت به ریشه کنی درختان و جابجا کردن خاک‌ها جهت آماده شدن بستر سد برای آبگیری اقدام خواهد کرد.

وی  ادامه داد: برای جابجایی سه روستای محمدزمان خان، پس پشته و باقرآباد به افزون بر ۱۸ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.


آیا این خبر مفید بود؟


تکمیل «نرماب» به ۳۴ هزار میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف