ثبت تصاویر زیبای حیات وحش گیلان + فیلم

وی گفت: تخریب زیستگاه‌ها یکی از دلایل اصلی از بین رفتن حیات وحش است که باید با فرهنگ‌سازی اهمیت این موضوع  تبیین شود به نحوی که نقش مردم در این میان از اهمیت زیادی برخوردار است و در هر قسمتی از کشور که به اهالی بومی و سازمان‌های مردم نهاد اعتماد کردیم وضعیت محیط زیست بهبود یافته است.

وی افزود: ما تنها ساکنان زمین نیستیم و هر منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم زیستگاه جاندارانی است که از سالها و حتی میلیون‌ها سال پیش از ما ساکن آن هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان گفت : کارشناسان محیط زیست لنگرود تصاویری زیبایی از گونه‌های جانوری حمایت شده ، از جمله گوزن قرمز (مرال) ، شوکا ، پلنگ ، رودک (گورکن) ،سمور جنگلی ، تشی و گراز را به ثبت رساندند، تصاویری که اهمیت حفاظت از حیات وحش استان رابه همگان یادآور می‌شود.

انتهای پیام/منبع

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ، حمزه عشوری گفت:  کارشناسان محیط زیست شهرستان لنگرود، تصاویری از گونه‌های جانوری حمایت شده این استان از جمله گوزن قرمز (مرال) ، شوکا ، پلنگ ، رودک (گورکن) ،سمور جنگلی ، تشی ،شغال  و گراز را در ماه گذشته به ثبت رساند. تصاویری زیبا که اهمیت حفاظت از حیات وحش این استان را به ما یادآور می‌شود.

ثبت تصاویر زیبای حیات وحش گیلان + فیلم

عشوری تصریح کرد: این گونه ها از ارزش حفاظتی بالایی برخوردار هستند و اهمیت تنوع زیستی استان به خاطر  آنهاست.

 

بخوانید:  وزیر کشور وارد کرمان شد