جابجایی‌های مدیریتی می‌تواند تذکری برای ما باشد مبنی براینکه دنیا محل گذر است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش با قدردانی از مدیرکل سابق توسعه منابع انسانی اظهار داشت: آقای احمدی از مدیران کارکشته و کاربلد وزارت ورزش و جوانان هستند و در این سال‌ها اقدامات ارزنده‌ای را در پست‌هایی که داشته‌اند انجام دادند.

نورالهی نیز با تقدیر از حسن اطمینان  وزیر ورزش و جوانان گفت: خیلی خوشحالم که در جمع شما دوستان هستم و ممنونم بابت زحماتی که دکتر احمدی و همکارانشان انجام دادند. باید با همگرایی و همسویی بتوانیم بهترین اقدامات را انجام دهیم. دغدغه من دغدغه ارباب رجوع بوده و هست و تلاش می‌کنیم که بتوانیم وظایف خود را به درستی انجام دهیم.

وی ادامه داد: این افراد از میدان مسابقه خارج شده‌اند و خود را با دیگران مقایسه نمی‌کنند، حتی اگر دیگران آنها را بازنده بدانند برایشان اهمیتی ندارد. افراد بالغ به نقطه‌ای رسیده‌اند که فهمیده‌اند زندگی مثل بازی برای آمدن و نماندن است و بهترین مواجه با زندگی مهربانی است. چقدر دقیق و زیباست مفهوم درک آمدن و نماندن در دنیا که ما به این بلوغ فکری برسیم تمام این نشانه‌هایی که خداوند متعال بر سر راه ما قرار می‌دهد. مثل جابجایی‌های مدیریتی می‌تواند تذکری برای ما باشد مبنی براینکه دنیا محل گذر است و جای ماندن نیست.

 

به گزارش خبرگزاری برنا؛ مراسم تودیع و معارفه سرپرست اداره کل توسعه منابع انسانی امروز با حضور  برنا فیروزی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

معاون وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: خداوند متعال مثل این نشانه‌ها پیش روی ما زیاد گذاشته است و شاید بخشی از زیبایی‌های این دنیا هم در همین موضوع و تغییرات خلاصه می‌شود. ما باید بدانیم در جایگاه مدیریت چه انتظاری از ما می‌رود و همه ما که قبول مسئولیت می‌کنیم در حوزه مدیریت باید بدانیم که چه انتظاری از ما می‌رود و همکاران ما چه توقعاتی دارند.

بخوانید:  «زنگ تفریح» در دو جشنواره خارجی

وی با بیان اینکه حوزه منابع انسانی از پرمخاطب‌ترین حوزه‌ها است که هجم فعالیتی آنها زیاد است، افزود: نجیب‌ترین کارکنانی که تا به الان با آنها مواجه شدم کارکنان وزارت ورزش و جوانان است که در همه حوزه‌ها درحال تلاش هستند. از این‌رو سعی کردیم که با اقداماتی بتوانیم شرایط حقوقی و دریافتی کارکنان را بهبود ببخشیم هرچند که در برخی از موارد کمبود منابع برای ما مشکل‌ساز می‌شود.

  برنا فیروزی در این مراسم اظهار داشت: مهربانی نشانه بلوغ است، زیاد دیدیم انسان‌هایی که در مسیر زندگی به بلوغ عاطفی، شخصیتی و زندگی می‌رسند. این افراد خود به خود در یک سکوت قرار می‌گیرند که این سکوت لبریز از مهربانی است. معمولا برای این افراد قضاوت شدن توسط دیگران اهمیتی ندارد چراکه آنها نگران تصویر ذهنی دیگران درباره خودشان نیستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به انتخاب خانم  نورالهی اظهار داشت: با توجه به سوابق درخشانی که ایشان داشتند باعث شد که این انتخاب انجام شود. با توجه به تجربیاتی که خانم نورالهی دارند توقع ما این است که بیش از پیش برای توسعه این حوزه تلاش کنند.

وی اظهار داشت: این مفاهیم به طور کلی بسیار جذاب و دوست داشتنی و در ضمیر ناخودآگاه ما محل علاقه ما است. هیچ چیز بهتر از این روابط انسانی آنهم از نوع متعالی و محبت به هم نوع شاید وجود نداشته باشد. باید به این موضوع نیز فکر کنیم که تکلیف مدیران کاملا بر همین مدار و منوال است. آیا حدی برای این موضوعات از حیث اینکه در جایگاه و دوراهی‌های تصمیم‌گیری قرار می‌گیریم و شاید در بعضی از تصمیمات اسباب رنجش خاطر یک هم‌نوع را فراهم می‌کنیم آیا باید این حدود تنظیم و تعریف شود؟ بنده به این موضوع زیاد فکر می‌کنم و تصور من این است در عین اینکه باید احترام برای هم‌نوع قائل باشیم، یک خیری دیگر نیز وجود دارد مبنی براینکه ما نماینده حاکمیت در مسئولیت‌ها تلقی می‌شویم و باید قدرت نه گفتن در کارهای خود داشته باشیم.

بخوانید:  بعد از بازی نیمه‌نهایی درباره ورزشگاه فینال جام حذفی تصمیم می‌‌گیریم

وی گفت: از حمید سجادی و برنا فیروزی ممنونم که به بنده اطمینان کردند و هرگونه موفقیتی که در این اداره کل به وقوع پیوست به خاطر تلاش همه دوستان است. خیرمقدم می‌گویم به خانم نورالهی و هرگونه کاری که از عهده من برآید در خدمت خواهم بود.

وی افزود: باید بدانیم در مقام انصاف چه انتظاری از مدیران خودمان داشته باشیم و میزان انصاف ما از مدیران چه مقدار باید باشد. این نکاتی که عنوان شد و مفاهیمی که مرور شد اشاره به این دارد که در سیر تعالی انسان کامل مهم‌ترین موضوع و مهم‌ترین مولفه بعد از یکتاپرستی و عشق به خدا، تعالی بخشی روابط انسانی است. اینکه ما بتوانیم با توجه کامل در تنظیم روابطمان در جامعه اهمیت ویژه‌ای قائل شویم.

وی تصریح کرد: توجه به خواست عموم و قدرت اقناع‌سازی در مواجه با خواسته‌های معقول و حتی غیرمعقول کارکنان نیز امنیت بسیار زیادی دارد. یعنی ما در شرایطی که با خواسته‌های غیرمعقول مواجه می‌شویم باید قدرت اقناع‌سازی و ادراک‌ سازی برای مخاطبمان داشته باشیم و تا جایی که می‌توانیم از رنجش خاطر مخاطب خود جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: مدیر درحالی که باید حافظ حقوق بیت‌المال و منافع عامه باشد و قدرت نه گفتن به خواسته‌های نامعقول و غیر قانونی را داشته باشد باید بتواند از ظرفیت گفتگو و تفهیم استفاده کند. در نظام اداری سالم و سلامت باید از هرگونه غش و خدا ناکرده دورویی پیشگیری کرد و برای تبیین و گزارش عملکرد نیز باید زبان شیوا و گویا داشته باشیم. وقتی یک مسئولیتی را قبول می‌کنم نمی‌توانم مثل افرادی که برشمرده شد و به یک درجه‌ای از افتادگی و اخلاص می‌رسند در سکوت قرار بگیریم. برای این موضوع شاهدی از نشانه‌های مومن است، اما فردی که مدیر می‌شود و یک جایگاه حقوقی را اشغال می‌کند باید نسبت به آن جایگاه حتما برای مخاطبان عملکردش تبیین شود و مراجعین و مخاطبین بدانند که در آن حوزه چه می‌گذرد و اینکه بنده و همکاران در مسیر خدمت تلاش می‌کنیم یا خیر و رفتار و ادبیات قالب ما باید بر همین منوال باشد.

بخوانید:  دعوت ارشد نظامی ارتش در منطقه شمال شرق کشور ، برای حضور در سخنرانی نوروزی رهبر انقلاب

آیا این خبر مفید بود؟

وی تاکید کرد: قدرت نه گفتن برای مدیران بسیار مهم است، اما روش و سازوکار خود را می‌طلبد. یقینا محبت و مهربانی و نگاه محبت‌آمیز به همکار و هم‌نوع، مردم و ولی‌نعمتان ما لازمه احراز صلاحیت مدیران در تراز مدیران جمهوری اسلامی است.

 انتهای پیام // 

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

سیروس احمدی نیز در این مراسم با تشکر از همه همکاران اداره کل منابع انسانی اظهار داشت: خوشحالم که 5 سال کاری با عزت و مقتدر در اداره توسعه منابع انسانی داشتم. کار را به صورت تیمی انجام دادیم و با همکاری و همدلی همه همکاران توانستیم اقدامات خوبی را پایه‌گذاری کنیم.

مریم نورالهی با حکم وزیر ورزش و جوانان به عنوان سرپرست جدید اداره کل توسعه منابع انسانی منصوب و جانشین سیروس احمدی شد.