جامعه جهانی برای توقف جنایات اسرائیل فوری اقدام کند

در ادامه این بیانیه آمده است: این تجاوز تنها عزم سوریه را برای ایستادگی در برابر این طرح‌های ضد بشری صهیونیستی و رویکرد نسل کشی و پاکسازی قومی (رژیم) اسرائیل در همه ابعاد و پیامدهای آن بدون توجه به قوانین و کنوانسیون‌های بین المللی افزایش می‌دهد.

در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: رژیم نژادپرست اسرائیل در روز شنبه ۲۰ ژانویه ۲۰۲۴ تهاجم وحشیانه‌ای را آغاز کرد و محله‌ای غیرنظامی در دمشق را هدف قرار داد که این اقدام غیرانسانی منجر به تخریب کامل یک ساختمان مسکونی، خسارت به ساختمان‌های مجاور آن و کشته و زخمی شدن شماری غیرنظامی شد.

به گزارش خبرگزاری برنا، وزارت خارجه سوریه با تاکید بر اینکه تجاوزهای وحشیانه رژیم اشغالگر اسرائیل به محله‌ای در دمشق و نسل کشی در اراضی اشغالی فلسطین ماهیت جنایتکارانه آن را ثابت می‌کند از جامعه جهانی خواست تا برای توقف این جنایات و کشتارها فوری اقدام کند.

این وزارتخانه افزوده است: سوریه از جامعه جهانی می‌خواهد که برای توقف این جنایات و کشتارهای رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان بی گناه و اموال غیرنظامیان که صلح و امنیت منطقه و بین المللی را مختل و اصول منشور سازمان ملل متحد و اهداف این نهاد را نقض می‌کند، اقدام فوری انجام دهد.

انتهای پیام/منبع

سوریه از کشورهای جهان خواست تا در برابر سیاست‌های نسل‌کشی (رژیم) اسرائیل در منطقه عربی بایستند و همچنین از شورای امنیت می‌خواهد که مسئولیت‌های خود را در حفظ صلح و امنیت بین‌المللی برعهده بگیرد و جنایتکاران سیاسی و نظامی صهیونیست را پاسخگو کرده و به سیاست‌های غیرانسانی و غیراخلاقی آنها پایان دهند.

بخوانید:  نبش قبر پدر علم ژنتیک جهان +تصاویر

در همین حال، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از ظهر امروز (شنبه) اعلام کرد: بار دیگر رژیم ددمنش و جنایتکار صهیونیستی اقدام به تجاوز به شهر دمشق پایتخت کشور سوریه کرد و طی حمله هوایی جنگنده‌های رژیم متجاوز و غاصب تعدادی از نیروهای سوری و پنج تن از مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

ساعاتی قبل خبرگزاری سانا اعلام کرد که رژیم صهیونیستی یک ساختمان مسکونی در محله «المزه» در دمشق را هدف قرار داده است.