جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ / ایران و کره جنوبی جاده صاف‌کن قطر و اردن

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا، تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، دست به کار بزرگی زد و تیم اول رنکینگ اول آسیا، ژاپن (هفدهم) را حذف کرده و کره جنوبی  هم تیم چهارم رنکینگ (استرالیا) را برای رسیدن به نیمه نهایی کنار زد. کره جنوبی علاوه بر حذف استرالیا، با شکست دادن عربستان در اولین مرحله حذفی مسابقات کار بقیه تیم‌ها را ساده‌تر کرده بود. عربستان با مردی که قهرمان اروپا نیز محسوب می‌شود پا به این به دوره گذاشته بود و از حمایت همه جانبه هوادارانش هم برخوردار بود جزو مدعیان اصلی به حساب می‌آمد. آنها در دوره بعدی جام ملت‌های آسیا  هم میزبان هستند و تمام سعی‌شان را برای کسب قهرمانی خواهند کرد.
جام ملت‌های ۲۰۲۳ در حالی با فینال کاملا عجیب و غیر‌قابل باور اردن و قطر برگزار خواهد شد که جدال این دو تیم در دیدار پایانی از ذهن هر کارشناسی دور بود ولی زنجیره اتفاقات و البته لیاقتی که کادر‌فنی و بازیکنان این دو تیم با عملکرد‌شان از خود نشان دادند، جایگاه آنها را برای بازی بزرگ قاره کهن که روز شنبه در ورزشگاه لوسیل برگزار می‌شود، رزرو کرد. هم اردن و هم قطر شانس بسیار اندکی به نسبت دو تیم ایران و کره برای حضور در فینال داشتند اما شاید ستارگان تیم‌های دوم و سوم آسیا در باد پیروزی بزرگ مرحله گذشته‌شان به خواب عمیقی فرو رفته بودند.
این دوره از مسابقات در وضعیتی به اختتامیه خود نزدیک می‌شود که نتایج دور از انتظار و افت فاحش ژاپن در این تورنمنت را می‌توان در کنار دومین صعود متوالی قطری‌ها به فینال جزو عجیب‌ترین اتفاقات رقابت‌ها قرار داد. قطر که سرمربی سابق خود، کارلوس کی‌روش را تنها یک ماه پیش از آغاز مسابقات اخراج کرد، به نظر نمی‌رسید شباهتی با تیم فوق العاده دوره گذشته که اولین قهرمانی‌شان را برای آنها به ارمغان آورده بود داشته باشد. با این حال عنابی‌پوشان این‌بار بر روی دوش یک سرمربی اسپانیایی دیگر به دیدار پایانی رسیدند.

بخوانید:  آیا می دانید سریال شب های برره کجا تصویر برداری شد؟

 انتهای پیام/ منبع