جبهه مقاومت از آنچه در راه خدا می‌دهد نگران نیست

خون شهدای مقاومت تحقق اهداف جبهه مقاومت را نزدیک می‌کند

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه جبهه مقاومت از نظر کمی و کیفی درحال پیشرفت است، گفت: اگر امروز ما در فلسطین شهید دادیم این شهادت به معنای از دست دادن نیست بلکه بر سرمایه افزودن است و در راه خداوند انفاق کردن موجب افزایش نعمت‌ها و برکات می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت‌الله محسن اراکی امشب در همایش بین‌المللی لشکر فاطمیون که با عنوان «فاطمیون و نظم نوین جهانی» در سالن همایش‌های پیامبر اعظم(ص) مدرسه امام کاظم(ع) در قم برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: از شهدایی که امروز در غزه به شهادت رسیدند تجلیل می‌کنیم و به مردم مقاوم فلسطین بشارت می‌دهیم که نتیجه مقاومت‌ها پیروزی خواهد بود.

آیت‌الله اراکی ایستادگی کردن، یک دل بودن و کار کردن برای خدا را از ویژگی‌های مجاهدان جبهه مقاومت دانست و گفت: مجاهدان آنچه دارند را در راه خدا داده‌اند و هیچ نگاهی به مادیات دنیا ندارند؛ این افراد هیچ ترسی هم از دشمن ندارند چراکه به خداوند متعال امید داشته و فقط از او می‌ترسند.

 

 

 

 

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

 

وی اولین خاصیت راه مقاومت را ایثار دانست و گفت: از این ایثار احساس خوف یا حزن نکردن دیگر ویژگی مقاومت است؛ ترس در جبهه مقاومت جایی ندارد و کثرت دشمن و فراوانی امکانات دشمن و مسلح بودن دشمن به لشکر مجهز و تعداد فراوان نیروی دشمن اثری در دل نیروی مقاومت ایجاد نمی‌کند.

بخوانید:  تاکید امیرعبداللهیان بر ضرورت رفع چالش های موجود و توسعه روابط ایران و دانمارک

وی با بیان اینکه نتیجه مقاومت، نصرت و فتح غریب است، گفت: هر جا فتح ما به تاخیر بیافتد نشان می‌دهد که ما آن‌گونه که باید در جبهه مقاومت تلاش کنیم نکرده‌ایم.

 

 

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: یاد مردان بزرگ جهبه مقاومت از جمله شهیدان سلیمانی، ابومهدی و شهدای فاطمیون را گرامی می‌داریم و در این فرصت با آن‌ها پیمان می‌بندیم که تا پیروزی کامل جبهه مقاومت دست از مقاومت بر نمی‌داریم.

وی گفت: ما از این اجتماع پیامی به مردم غزه می‌فرستیم و می‌گوییم که ای مردم مجاهد در خط مقدم ایستادگی علیه صهیونیست‌ها، آمریکا و جهان استکبار، بدانید که همه ما، جهان اسلام و آزادگان جهان پشتیبان شما هستند و نصرت الهی نیز برای شما خواهد بود، در جنگ علیه صهیونیست‌ها ایستادگی کنید و با توجه به عنایت و نصرت الهی به پیش بروید.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در قرآن کریم بین مؤمنان و خداوند به دو میثاق اطاعت و نصرت اشاره شده است، گفت: «إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَىٰ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ ۚ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَیَقْتُلُونَ وَیُقْتَلُونَ»؛ جبهه مقاومت تشکیل شده از افراد عابد، صابر و مجاهد است، افرادی که در خانه نمی‌نشینند بلکه در جبهه‌ها درحال مبارزه با ظلم هستند.

استاد سطوح عالی حوزه با تاکید بر اینکه جبهه مقاومت از آنچه در راه خدا می‌دهد نگران نیست، اظهار کرد: اگر امروز ما در فلسطین شهید دادیم این شهادت به معنای از دست دادن نیست بلکه بر سرمایه افزودن است و در راه خداوند انفاق کردن موجب افزایش نعمت‌ها و برکات می‌شود و مهم‌ترین نوع انفاق نیز انفاق جان است و ما بهترین‌ها را در عرصه جهاد تقدیم خداوند متعال کردیم؛ شهدای ما در عراق، فلسطین، لبنان و ایران بهترین‌های ما هستند که تقدیم راه مقاومت شدند.

بخوانید:  به تزریق خون تازه در فوتسال نیاز مبرم داشتیم/ برای جام جهانی باید این تیم را حمایت کرد

 

 

انتهای پیام 

 

وی اضافه کرد: مقاومت دارای ویژگی‌های مختلفی است که عنصر نخست آن آمادگی برای ایثار و اطاعت از خداوند است.

آیت‌الله اراکی خاصیت دیگر جبهه مقاومت را ایمان به نصرت و یقین به پیروزی برشمرد و گفت: جبهه مقاومت همواره درحال افزایش است و از نظر کمی و کیفی درحال پیشرفت است؛ از مهم‌ترین نکاتی که باید مورد توجه جبهه مقاومت قرار گیرد توسعه در میان اقشار مختلف مردم است. 


آیا این خبر مفید بود؟