جشنواره الگوهای تدریس بستری مناسب برای ارائه روش های برتر است


به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ عباس بیات در نخستین روز برگزاری جشنواره ملی الگوهای تدریس برتر در قزوین گفت: مهمترین هدف از برگزاری این جشنواره زمینه ‌سازی برای ارائه روش های برتر در ارتقای کیفیت نظام تعلیم و تربیت است.

وی بیان کرد: بهره‌گیری صحیح دبیران از نظریه‌های گوناگون یادگیری، تکنولوژی و فناوری اطلاعات موجب تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خواهد شد.

بیات افزود: جشنواره الگوهای تدریس برتر فرصت مناسبی برای تمامی معلمان و فرهنگیان کشور برای رسیدن به این هدف و بهبود کیفیت سیستم آموزشی است.

وی یادآورشد: الگوی تدریس چهارچوب مهمی است که عناصر مهم تدریس در آن قابل مطالعه هستند و انتخاب یک الگوی تدریس به نوع آگاهی معلم از فلسفه و نگرش های تعلیم و تربیت وابسته است.

بیات اظهارداشت: جشنواره الگوهای تدریس برتر زمینه رشد حرفه ای و تخصصی معلمان را فراهم کرده و فرصت ارزشمندی را در اختیار آنان قرار داده تا با استفاده از تمامی ظرفیت های به وجود آمده، خلاقیت ها و مهارت های خود را در زمینه تدریس با سایر همکاران به اشتراک بگذارند. 

این مسئول گفت: شناسایی و ترویج روش های موفق و کارآمد تدریس با استفاده از فضای مجازی و کاربردی ساختن نظریه های یادگیری و آموزش و بهره مندی هوشمندانه از فناوری های نوین در فرایند های یادگیری از اهداف دیگر این جشنواره است.

بیات اضافه کرد: این جشنواره فرصت مناسبی است برای معلمان که بتوانند از توانمندی افراد نخبه و شاخصی که مهارت و توانمندی خود را در مقطع متوسطه و فنی حرفه ای ارایه می کنند، استفاده کنند.

بخوانید:  دقت آزمایش‌ها با بررسی‌کننده ایران‌ساخت افزایش یافت

وی بیان کرد: در جشنواره ملی الگو‌های تدریس برتر که با حضور ۴۳۲ شرکت کننده برگزار شده در نهایت ۹۶ شرکت کننده به عنوان برگزیده انتخاب می شوند.

به گفته بیات، از مجموع شرکت کنندگان این جشنواره ۱۰۲ نفر مرد و ۳۳۰ نفر زن هستند که در بخش‌های مختلف آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، متوسطه اول و دوم با هم رقابت می‌کنند.

انتهای پیاممنبع