جشنواره فیلم کوتاه تهران آینده سینمای ایران است

سازمان سینمایی به تاسی از راهبرد دولت سیزدهم و اهتمام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ظرفیت­ها و قابلیت­های زیرساختی، تولیدی و آموزشی مناطق مختلف کشور، نگاه ویژه ­تری را برای احیای سینمای استان­ها و حمایت از سینماگران جوان انتخاب کرده که به طور قطع این رویکرد و نگاه در حوزه فیلم کوتاه تجلی مشهودتری پیدا می­کند.


جشنواره بین ‌المللی فیلم کوتاه تهران به مثابه مهمترین رویداد سینمایی فیلم کوتاه در منطقه، در دوران پساکرونا، باید منسجم ‌تر و متفاوت­‌تر از ادوار پیشین برگزار شود و خوشبختانه، توانسته است نگاه بسیاری از کشورهای منطقه و جهان را به خود جلب کند. حضور پررنگ و بی­سابقه کشورهای منطقه و همسایه موید این نکته است که این جشنواره دور تازه­ای از مسیر رو به رشد و بالندگی را تجربه می­کند. اکنون، این رویداد سینمایی که دوره جدیدی را آغاز کرده است می ­طلبد با فهم نیازهای سینما و الزامات جدید آن در عصر نبرد روایت ها، به خلق ادبیات و روایت جدید بیندیشد. کلیشه­زدگی، بیگانگی با روح حقیقی جامعه و «انسداد» در سینمای کوتاه جایی ندارد. اینجا، قلمرو پدیده ­ها و شگفتی ­هاست.


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع

تردیدی نیست که سینمای ایران به مدد همین استعدادهای نوظهور و نویافته ­اش بارها، در عرصه ­های جهانی درخشیده است؛ و در عین حال، این سینما، آوردگاه بسیاری از بزرگان بوده و خواهد بود.

بخوانید:  محدودیت‌های ترافیکی جاده ها در تعطیلات تاسوعا و عاشورا