جلوگیری از خروج ۲۵ میلیون یورو ارز سبد دیالیز کشور در گرو همکاری با شرکت های دانش بنیان


ایران از جمله معدود کشورهایی است که نیاز سبد دیالیز کشور را خودمان تامین می‌کنیم و هیچ نیازی به واردات برای بیماران دیالیزی نداریم و در حال حاضر دومین شرکت تامین کننده سبد دیالیز در کشور هستیم و امیدواریم با سرکایه گذاری هایی که صورت می‌گیرد بتوانیم در حوزه صادرات نیز گام موثری برداریم. 

وی واردات ماشین های دیالیز را یکی دیگر از اقدامات شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر برشمرد و افزود: ۸هزار دستگاه دیالیز در کشور موجود است که ۴ هزار دستگاهش در مراکز درمانی ما مستقر است این درحالیست که نیاز کشور ۹هزاردستگاه است که مقرر شده مابقی توسط شرکت های دانش بنیان تامین شود. 

انتهای پیام/


نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع

سبحانی با اشاره به اینکه شرکت تجهیزات پزشکی در سالیان گذشته در حوزه تامین سرنگ بزرگ ترین شرکت تولید کننده بوده است عنوان کرد: در حال حاضر قادریم بیش از ۳۰درصد نیاز سرنگ‌ کشور را تامین کنیم. سالانه یک میلیارد سرنگ در سال مورد نیاز کشور است.

وی با اشاره به اینکه سرنگ ها به دو دسته ۳تکه و ۲تکه تقسیم می شوند خاطرنشان کرد:  ما جز شرکت هایی هستیم که سرنگ های دو تکه را به لحاظ زیست سازگاری و کاربری بی خطر بودن را داریم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سید بهمن سبحانی مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر در نشست خبری بازدید از کارخانه سها۲ اظهار کرد:  شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر از سال ۱۳۷۱ با هدف تامین نیاز سلامت کشور تشکیل شد. در گام اول تولید محصولات تزریقی انواع سرنگ آنژیوکت و محصولات سرم و انواع محصولات مورد نیاز بیمارستان ها را تامین کرد.

بخوانید:  اجرای طرح های فناوری های کوچک مقیاس زمینه ساز توسعه اقتصادی

مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی کشور گفت: حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون یورو هزینه سبد دیالیز کشور است که درصورت همکاری با شرکت های دانش بنیان کل سبد دیالیز کشور تامین شده و از خروج این میزان ارز جلوگیری می شود.