جمع آوری بیش از ۷۰ رشته تله زنده گیری پرندگان شکاری توسط محیط بانان گیلانی

 به گزارش خبرگزاری برنا، رامین زراعتی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان اظهار کرد: هر ساله از اواسط شهریور ماه با حضور پرندگان شکاری مهاجر از جمله بحری ، بالابان، ترلان و … به استان گیلان عده‌ای از افراد سودجو با استفاده از روش‌های مختلف از جمله تله‌های زنده‌گیری اقدام به صید و زنده‌گیری این گونه‌های با ارزش می‌کنند.

این مقام مسئول افزود : محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان با انجام گشت‌های مستمر و پایش مناطق تحت مدیریت، موفق به کشف و جمع آوری بیش از ۷۰ رشته تله زنده گیری پرندگان شکاری شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان با انجام گشت‌های مستمر و پایش مناطق تحت مدیریت، موفق به کشف و جمع آوری بیش از ۷۰ رشته تله زنده گیری پرندگان شکاری شدند.

وی تصریح کرد: جهت جلوگیری از صید این گونه‌های با ارزش برنامه‌های مدون حفاظتی با ایجاد گشت‌های مشترک به نیروی انتظامی و افزایش ماموریت‌های پایشی از مناطق تحت مدیریت در دستور کار همه واحدهای یگان شهرستان‌ها قرار گرفته است.

زراعتی در پایان از تمام مردم طبیعت دوست استان گیلان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی، موارد را از طریق شماره تماس شبانه روزی ۱۵۴۰ اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/منبع