جنگ کریسمس در خیابان‌های پاریس/ آتش آشوب به دامن فرانسه افتاد


برنا گزارش می‌دهد

جنگ کریسمس در خیابان‌های پاریس/ آتش آشوب به دامن فرانسه افتاد

درحالی‌که شهروندان پاریسی خود را برای جشن کریسمس آماده می‌کردند، پاریس در چند روز اخیر با درگیری خشونت‌آمیز حامیان سازمان تروریستی پ‌ک‌ک با پلیس به میدان نبرد تبدیل شد و 30 افسر در خیابان‌های پایتخت فرانسه زخمی شدند

به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری برنا؛ مردم پاریس در بهت آشوب و تظاهرات توسط طرفداران پ‌ک‌ک، کریسمس را در خیابان‌ها می‌گذرانند.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد درحالی‌ که شهروندان پاریسی خود را برای جشن کریسمس آماده می‌کردند، پاریس در چند روز اخیر با درگیری خشونت‌آمیز حامیان سازمان تروریستی پ‌ک‌ک با پلیس به میدان نبرد تبدیل شد و 30 افسر در خیابان‌های پایتخت فرانسه زخمی شدند

پاریس01

هزاران نفر از حامیان این گروه تروریستی با سر دادن شعارهایی به طرفداری از پ ک ک و حمل پوسترهایی از سرکردگان این سازمان تروریستی راهپیمایی کردند.

پلیس با ورود به صحنه و استفاده از گاز اشک آور تلاش کرد تا مانع حمله معترضان به نیروهای امنیتی و همچنین خانه ها و مغازه های اطراف شود.

پ ک ک

“استثمار سیاسی”

ژان میشل برون، روزنامه‌نگار فرانسوی، این خشونت‌ها را «استثمار سیاسی» خواند و گفت: زمانی که تصاویر این تظاهرات را می بینیم که در آن مردم برای شکستن خودروها یا آتش زدن، پرتاب گلوله به سمت پلیس می آیند، به وضوح می بینیم که این تظاهرات حمایت از خانواده های قربانیان نیست، بلکه استثمار سیاسی است. امیدوارم این استثمار سیاسی مردم فرانسه و دولت فرانسه را فریب ندهد.

وی افزود: مهاجمان از اعضای گروه تروریستی پ ک ک بوده و نسبت به ترکیه و دولت ترکیه ابراز خصومت کرده اند.

به گزارش برنا، سخنگوی ریاست جمهوری و مشاور سیاست خارجی رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه هم ناآرامی های خیابانی در پاریس را که در پی کشته شدن سه فرد مرتبط با سازمان پ ک ک به راه افتاده است، مورد انتقاد قرار داد.

پاریس03

کالین در اشاره ای آشکار به یگان های مدافع خلق گفت: این پ ک ک در فرانسه است. همان سازمان تروریستی که در سوریه مورد حمایت قرار می دهید؛ همان پ ک کایی که هزاران ترک، کرد و نیروهای امنیتی را طی ۴۰ سال گذشته به کشتن داده است. اکنون آنها خیابان های پاریس را به آتش می کشند. آیا همچنان ساکت خواهید ماند؟

اعتراض های خیابانی در پاریس پس از آن آغاز شد که یک فرد مسلح سفیدپوست فرانسوی در یک مرکز فرهنگی به روی مردم آتش گشود و منجر به کشته شدن سه نفر کرد شد.

انتهای پیام/ 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع