جهش در مدرسه سازی با یکی شدن محله با مدرسه/۶۰ درصد مدارس جدید پیش ساخته است


جهش در مدرسه سازی با یکی شدن محله با مدرسه/۶۰ درصد مدارس جدید پیش ساخته است

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: یکی از تغییراتی که باید به طور جدی پیگیری شود این است که مدرسه به عنوان کانون پیشرفت و تربیت محله باید محله را باخود یکی کند و در این صورت یک جهشی در مدرسه سازی اتفاق می افتد.

حمید رضا خان محمدی رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا؛ درباره ساخت مدارس براساس زیست بوم  اظهار داشت: ما درحال حاضر مدارسی را در حال ساخت داریم که 60 درصد آن پیش ساخته استذو نمی توان در ساختار آنها تغییراتی را ایجاد کرد ولی می توان در فضای فیزیکی ازجمله حیاط مدرسه کار هایی را انجام داد.

 وی ادامه داد: در زمینه معماری مدارس براساس زیست بوم جشنواره ی مدارس آینده با نگاهی به آینده  را برگزار کردیم و همچنین در زمینه معماری ایرانی_ اسلامی و وفق زیست بوم جشنواره ای را هم در این زمینه برگزار خواهیم کرد .

خان محمدی گفت: مدارس باید براساس معماری قالب در هر منطقه ساخته شوند تا  هویت خود را حفظ کنند و شیوه نامه ای در این زمینه ابلاغ خواهد شد ، به دلیل اینکه مدرسه بخشی از  زیست اجتماعی دانش آموزان در هر منطقه است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کشور بیان کرد: یکی از تغییراتی که باید به  طور جدی پیگیری شود این است که مدرسه به عنوان کانون پیشرفت و تربیت محله باید محله را باخود یکی کند و در این صورت یک جهشی در مدرسه سازی اتفاق می افتد.

خان محمدی درباره تبدیل مدارس کانکسی به ساختمانی عنوان کرد: هدف اصلی ما  مدارس کانکسی دارای بالای 10 دانش آموز است زیرا کانکس خود یک راهبرد برای تغییرات جمعیتی است. انشالله تا پایان سال1403 همه ی مدارس کانکسی را بهسازی و نوسازی خواهیم کرد.

 وی ادامه داد: 37 مدرسه کانکسی برای دهه فجر امسال آماده خواهد شد.

 انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع