جیره بندی آب گرم خانوارها در آلمان

این سناتور آلمانی به نبود امکان فنی تفکیک استفاده صنایع از گاز و استفاده خانوارها و بیمارستان‌ها از این منبع انرژی، خاطرنشان کرد: امکان ساخت یک پایانه موقت واردات گاز مایع در هامبورگ در دست بررسی است اما حتی در صورت امکان‌پذیری انجام آن، در بهترین شرایط، تا اواسط سال آینده راه‌اندازی نخواهد شد.

به گزارش برنا؛ روزنامه آلمانی «ولت‌ام سونتاگ» روز شنبه به نقل از «ینس کرستان» سناتور محیط زیست از هامبورگ نوشت: در صورت تشدید بحران کمبود گاز، شهروندان فقط ساعات مشخصی از شبانه‌روز خواهند توانست از آب گرم استفاده کنند.

رئیس‌جمهوری روسیه روز ۲۱ فوریه(دوم اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

 

وی تصریح کرد: کاهش حداکثر دمای اتاق در شبکه گرمایش منطقه، از دیگر برنامه‌ها برای کاهش مصرف گاز در هامبورگ خواهد بود.

درگیری‌ها در اوکراین و نیز واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

جیره بندی آب گرم خانوارها در آلمان

 

به دنبال کاهش صادرات گاز روسیه به آلمان در ماه گذشته میلادی، این کشور برنامه‌های اضطراری کاهش مصرف انرژی را شروع کرده و از شهروندان آلمانی خواسته شده تا در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند. بر اساس این طرح، بیمارستان‌ها و منازل در اولویت تامین گاز خواهند بود.

منبع

سناتور محیط زیست شهر هامبورگ در آلمان گفت: درصورت تداوم و تشدید کمبود گاز، حداکثر دمای گرمایش، محدود و استفاده از آب گرم برای خانوارها جیره‌بندی می‌شود.