حال درونی آدم ها دغدغه کارگردان عطرآلود

آقای زمانی با جان و دل آمد او هر بار که به دفتر می آمد منبعی از انرژی بود و دنیایی را با خود می آورد.

فیلمنامه برای ما مثل کتابی بود که همیشه به آن رجوع می کردیم آقای مقدم دوست هم دائم فضا را توضیح می داد و تشریح می کرد این باعث می شد در دکوپاژ هم چالش داشته باشیم هم به خوبی پیش برویم.

نویسنده درباره استفاده از عطر برای یادآوری خاطرات عنوان کرد: تمام تلاش ما این بود کاراکتر اصلی را به گونه ای جلوه دهیم که عطر ویژگی اصلی این شخصیت باشد و نمی دانم این اتفاق واقعا افتاد یا خیر.

انتهای پیام//

دغدغه این فیلم از علایق خودش هم بود و مسیر به صورت پله پله جلو رفت و خدا را شکر از رفقای ما در سازمان سینمایی سوره که جلو آمدند و زمان گذاشتند.

وی درباره حال درونی آدم ها در فیلم هایش گفت: نمایش حال درونی آدم ها و تغییر آدم ها غیر از اینکه عنصر مهم نمایشی است و موضوعی برای جذابیت است یک دغدغه مهم برای مخاطب هم هست که در زندگی شاهد این تغییرات باشد. برای من جالب بود یکی از دوستان حین عکاسی گفت چقدر پیر شدی و به نظرم موضوع تغییر مسأله آدم هاست و دوست دارند این حال درونی و تغییر درونی را هم ببینند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

مقدم دوست هم درباره فیلمنامه گفت: قوس شخصیت و چالش تغییر آدم از نقطه ای به نقطه دیگر برای من اهمیت دارد. من طرح را که دیدم فهمیدم این چالش را دارد. اگر قطعه ای از این فیلمنامه برداشته شود انگار گامی از مسیر این تغییر برداشته شده و به نظرم تغییر دیگر برای مخاطب ملموس نخواهد بود.

دسترسی مردم به فیلم های جهان زیاد است و باورپذیری نقش های که بازی می کنیم در این فضا سخت است  در فرهنگ خودمان این فیلم ها باورپذیر است و من انرژی ام را روی این فیلم ها گذاشتم. من با آقای مقدم دوست کار نکرده بودم اما حرف می زدیم و می گفتیم ابتدا گپ و گفت داشته باشیم بعد از این قراردادی بستیم و پیش تولید برای چند ماه متوقف شد من هم البته کاری را قبول نکردم فیلمنامه خوب بود اما کمتر کسی را در این حوزه می دانم که شوق زیادی برای فیلمسازی دارند آقای مقدم دوست یکی از بهترین تجربه های من بود چون او ابتدا فیلم را می سازد و بعد اجرایش می کند.

میرزامحمدی طراح صحنه درباره سختی طراحی خانه قدیمی و فضای عطر آلود آن بیان کرد: غیر از آیتم های همیشگی رنگ و فرم چالش عطر هم بود که چطور عطر را در فیلم حس کنیم  هادی مقدم دوست  خیلی جزئی نگر و خلاق است و جسارت ما را هم بالا برد ما می خواستیم در یک خانه قدیمی عطر جوانی هم ساطع کنیم من سعی کردم با توجه به خود فیلمنامه و هماهنگی و رفاقلت پشت صحنه با هادی مقدم دوست این را انجام دهیم.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ هادی مقدم دوست در ابتدا گفت: این فیلم برای من یک تجربه جدید از حیث سینما، مضمون و شکل و داستانی که باید آن را می ساختم بود.

روزبه رایگا فیلمبردار نیز در ادامه درباره همکاری بیان کرد: من پیش از این در فیلم سر به مهر همکاری داشتم و وقتی فیلمنامه را خواندم فهمیدم این اثر هم به همان شیوه است و خوشحال شدم درباره تک تک لوکیشن ها و نورهایی که قرار بود در صحنه کار شود خیلی صحبت شد.

یوسف منصوری تهیه کننده در ادامه درباره شروع کار گفت: شکل گیری کار به یک سال پیش برمی گردد که من و نویسنده با هم گفتگو هایی داشتیم و مقدم دوست گزینه ما بود. وی درباره حضور او به عنوان کارگردان گفت: او سینمایی دارد که ویژگی های خود را دارد که اهالی سینما و هنر آن را می شناسند او انسانی اخلاقی و درست است با نگاهی امیدوار به زندگی که هم در زیست شخصی و هم در زیست هنری می توانید روحیه او را ببینید.


آیا این خبر مفید بود؟

وی اضافه کرد: هادی مقدم دوست خیلی با ما همراه بود و هر اتفاقی در این اثر رخ داده است به نظرم هادی مقدم دوست در آن خیلی تاثیر داشت و البته اگر بد هم بود خودش مسئول است (با خنده) حسین حسنی نویسنده درباره اینکه فیلمنامه را به تنهایی نوشته است یا خیر گفت: مگر می شود با هادی مقدم دوست کار کرد و تنها نوشت من افتخار داشتم با او بنویسم و کار یاد بگیرم و البته زندگی کردن هم از او یاد بگیرم.

مصطفی زمانی بازیگر در ادامه گفت: تسلیت عرض می کنم به خاطر همه کسانیکه در این چندماه از دست دادیم حالا از هر سمت و جناحی چون جان انسان ها مهم است برخی قوانین در ارشاد باید بازبینی شود چون فیلمنامه هوایی که می خوانیم دور از واقعیت شده است و معادلش را پیدا نمی کنیم. هم حرف زدن هم در قصه اینگونه است .

مقدم دوست در ادامه در پاسخ به سوالی درباره پرداختن به روزمره ها گفت: ما می خواهیم درون آدم ها را مطالعه کنیم و اگر مطالعه ما صرفا براساس حوادث داغ باشد کیفیت آن به همان شکل معمول می شود  واقعا نمی توان فیلم هایی را که قصدش مطالعه درون آدم هاست منفی کرد مگر اینکه این سلیقه ما نباشد این مدل نگاه گونه ای معروف از سینماست و حداقل اینگونه را بپذیریم.