حذف ایران از کمیسیون مقام زن اقدامی علیه بالندگی یکایک بانوان ایرانی است

ادامه دارد….

وی افزود: بدعت حقوقی و اقدام ناعادلانه سیاسی حذف جمهوری اسلامی ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد در راستای ادامه فشارهای سیاسی به مردم و به‌ویژه زنان گرامی ایران اسلامی برای لاپوشانی سیاست‌ها و اقدامات ضد فرهنگی و ضد اخلاقی کشورهای غربی علیه زنان طراحی شده و هدایت‌گری این اقدام توسط کسانی صورت گرفته که در کشورهای آنها بیشترین ستمها، نادیده‌گرفتن حقوق و نابرابری ها علیه زنان صورت می‌گیرد.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

استرداد مجرمان ایرانی از روسیه

ستایشی افزود: در سفر دادستان کل فدراسیون روسیه به کشورمان نسبت به انتقال و استرداد ۱۲ مجرم ایرانی محبوس در روسیه تاکید شد که استراد ۶ نفر قطعی شده و وضعیت ۶ نفر در حال تحقیق و بررسی است و مقرر شد به محض مراجعت دادستان کل فدراسیون روسیه به کشورش این افراد تعیین تکلیف شوند.

ستایشی توجه به مسئله صلح و سازش و رفع موانع تولید را از جمله محورهای سفر استانی ریاست قوه قضاییه و اعضای شورای عالی قضایی به استان زنجان اعلام کرد و گفت: در طی این سفرها مصوباتی در این رابطه به تصویب رسید. اهتمام رئیس قوه قضاییه حل مشکلات ریشه‌ای مردم و جایگزینی افراد و ساختارهای چابک و پاسخگو و متضمن شفافیت با هدف گره گشایی از معضلات مردم بوده است و در سفر اخیر بیش از ۷۰ زندانی که شایسته برخورداری از ارفاق‌های قانونی بودند همچنین ۲ نفر از محکومان قصاص نفس آزاد شدند.

۱۵ دستور رئیس قوه قضائیه برای احقاق حقوق عامه و شهروندی

بخوانید:  کنسرت نمایش «سی‌صد»

ستایشی گفت: در کشور ما بر خلاف کشورهای مدعی حقوق زنان، زن مظهر جمال الهی و دارای کرامت انسانی و برگرفته از خصایص خاص و بر عهده گیرنده نهاد خانواده و تربیت فرزندان است.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به سفر اخیر دادستان کل فدراسیون روسیه گفت: این سفر با تاکید بر توسعه روابط حقوقی و قضایی میان دو کشور انجام شد.

ستایشی اظهارداشت: به رسمیت شناختن حقوق شهروندان اعم از شکات، متهمان و مراجعان همچنین مراعات انصاف و عدالت قضایی با رعایت جامع موازین شرعی و عدم تجاوز و تخطی از این مسائل، از جمله دستورات ۱۵ گانه ابلاغ شد.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: بالندگی‌ها و پیشرفت زنان و دختران در مقاطع و سطوح مختلف در چهل سال اخیر در ایران یکپارچه موجب رعب و وحشت غرب شده است.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به سفر اخیر هیأت عالی قضایی به استان زنجان، گفت: با وجود مسئله‌تراشی دشمن در آشوب پراکنی های مهر سال جاری در کشور، دستور رسیدگی به کار و مشکلات مردم جزو محورهای اصلی امور قوه قضاییه است و این درحالیست که دشمن در تلاش بود با ناامن کردن کشور مسئولان را از رسیدگی به وظایف خود بازدارد.

ستایشی اظهارداشت: کارت‌های تجاری برای منافع ضداخلاقی خود زنان را به ابزاری برای تجارت ناپاک خود تبدیل کردند و عاملان اصلی این تجارتخانه‌ها در عین حال با کمال وقاحت و بی‌شرمی مدعی حقوق بشر و زنان شدند و اقدام اخیر را مرتکب شدند.

رسیدگی به امور مردم علی‌رغم آشوب پراکنی‌ها و مسئله‌تراشی دشمن

سخنگوی قوه قضاییه افزود: لازم است که جامعه بین المللی نسبت به بدعت حقوقی حذف ظالمانه و سیاسی خود اعاده حیثیت کرده و نگذارند بیش از این ارزش قانون توسط قلدران ضد زن لگدمال شود.

بخوانید:  دبل رستمی برای جشن خانگی مس برابر نفت مسجدسلیمان

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: این دستورها مربوط به دوره زمانی و افراد خاص نیست بلکه تأکیدهای مؤکد بر روند اجرای سیاست‌گذاری‌ها است.

ستایشی از رسانه‌ها و افکار عمومی خواست که در راستای تحقق این دستورها، قوه قضاییه را یاری کنند و نخبگان و اصحاب رسانه به عنوان دیده‌بانان امین جامعه اگر در موردی نقدی مشفقانه دارند مطرح کنند و دستگاه قضایی با روی گشاده پذیرا خواهد بود و استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری برنا، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری صبح امروز(سه شنبه) خود ضمن محکومیت حذف دیکتاتورمنشانه ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد، گفت: این اقدام علیه رشد و بالندگی یکایک بانوان ایرانی طی چهار دهه اخیر بوده است.


آیا این خبر مفید بود؟

وی ادامه داد: امروزه به بدترین شکل ممکن شاهد هستیم که به طور رسمی از سوی مدعیان حقوق بشر و حقوق زنان به صورت کاملا ساختاری، هدفمند و هوشمند علیه زنان اقدام می‌شود و در این میان هیچ صدایی از مدعیان حقوق زنان به گوش نمی‌رسد.

وی اضافه کرد: همچنین تشکیل یک کارگروه پنج نفره برای توسعه همکاری‌های قضایی و حقوقی مورد تأیید طرفین قرار گرفت و صحبت بر سر چالش‌های مشترک از جمله تحریم‌ها، مسائل زیست محیطی مربوط به دریای خزر و الزام سه کشور حاشیه دریای خزر به توجه بیشتر به مسائل زیست محیطی، انتقال تجربیات در زمینه مبارزه با مواد مخدر از دیگر نکات مطرح شده در جلسات بین مسئولان دو کشور بود.

 

سخنگوی قوه قضاییه ۱۵ دستور رئیس قوه قضائیه برای احقاق حقوق عامه و شهروندی را مورد اشاره قرار داد و افزود: در نشست روز گذشته شورای عالی قضایی، رئیس قوه قضاییه ۱۵ دستور خطاب به رؤسای دادگستری‌ها ابلاغ کرد که این موارد و نکات در راستای احقاق حقوق عامه و به رسمیت شناخته شدن حقوق شهروندی و همه آحاد جامعه است.

بخوانید:  واکنش AFC به قهرمانی پرسپولیس در نیم فصل + تصویر