حضورم در معاونت سیاسی و امنیتی استانداری، گمانه زنی سیاسی است/ ترجیحم کارهای اجرایی است

وی اضافه کرد: من دوستان اصلاح طلب شاخص دارم که شاید در تفکر سیاسی با هم تفاوت داریم اما اعتقاد دارم باید طرف مشورت شوند و قرار است چند نشست با این افراد داشته باشیم و از نظر آنها استفاده کنیم.

فرماندار قزوین یادآورشد: دنبال ارتباط گسترده با رسانه ها و خبرنگاران هستیم و باید فرصت خدمت را به همه بدهیم و با مشورت دیگران راهکار مناسبی برای ادامه خدمت پیدا کنیم.

photo_2023-01-09_23-44-32

فرماندار شهرستان قزوین یادآورشد: بنظرم در برخی از بخش های مدیریتی نباید نگاه های خط بندی شده داشته باشیم و لازم است شاخص های تخصص، توانمندی و تجربه هم مورد توجه قرار گیرد که در این راستا در فرمانداری قزوین توجه به توانمندی و کارآمدی در انتصابها مورد توجه قرار دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا از قزوین؛ عباس کاظمی فرماندار شهرستان قزوین روز دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان در محل فرمانداری با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط مدیران شهرستان به سوالات خبرنگاران نیز پاسخ داد.

فرمانداری

789

وی در خصوص ارتباط بیشتر با رسانه ها و نقد پذیری هم اظهارداشت: جامعه رسانه ای استان قزوین جایگاه شایسته دارد و در تراز رسانه های امید آفرین و آگاه است و با نقد شما خبرنگاران باید در یک حرکت روبه جلو بتوانیم کارهای موثری انجام دهیم.

وی در خصوص وضعیت واگذاری زمین برای کتابخانه مرکزی هم اظهارداشت: جلسات انجمن کتابخانه های عمومی برگزار شده و قرار شده زمین آن تعیین تکلیف شود اما دغدغه ما پرداخت نیم درصد سهم شهرداری هاست که در این راستا جلسه ای با مدیرکل امور کتابخانه ها برای دریافت این سهم تشکیل شده و تاکنون فقط شهرداری معلم کلایه آن را پرداخت کرده است.

بخوانید:  مراقب کپی شدن کارت بانکی‌تان در خریدهای نوروزی باشید

وی در پاسخ به این سوال که شاخص های انتخاب مدیران آیا فقط همراهی برخی از نیروها با دولت است یا موئلفه های تخصصی، تجربه و توانمندی افراد نیز مورد توجه قرار می گیرد گفت: در حوزه شاخص انتخاب مدیران در استان شاید من هم منتقد باشم و تلاش می کنم این موارد را در برخی فرصت ها منعکس کنم که در انتخاب مدیران شاخص های تخصصی حتما رعایت شود.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

کاظمی تصریح کرد: البته طبیعی است هر دولتی در انتخاب مدیران به سراغ هواداران و حامیان خودش که شعارهای دولت را قبول دارند برود و این رویکرد یک اصل در همه دولت ها بوده و نمی توان این روش را نادیده گرفتن ظرفیت مدیران گذشته دانست ضمن اینکه مدیران دولت سیزدهم می بایست شعارهای دولت را قبول داشته باشند تا در این مسیر حرکت کنند ولی این موضوع مفهومش این نیست که ظرفیت کارشناسان  و نخبگانی که در دستگاه های مختلف وجود دارند را نادیده بگیریم.


آیا این خبر مفید بود؟

وی در پاسخ به این سوال که شنیده شده شما یکی از گزینه های معاونت سیاسی و امنیتی استانداری قزوین هستید اظهارداشت: این مسائل فقط یک گمانه زنی سیاسی است که مطرح شده و علت آن را نمیدانم ولی چون این شایعات در محافل غیر رسمی مطرح می شود  نباید به آن اهمیت داد.

کاظمی گفت: رسانه ها هم لازم است ارتباط بیشتری با مدیران داشته باشند و انتقاد و مطالبات را بگویند و همه کمک کنیم تا مطالبات عمومی مطرح شود و مدیران این دولت هم پاسخگوی مردم باشند.

بخوانید:  مصدومیت علی کریمی در حضور مجید حسینی

کاظمی تصریح کرد: امروز ترکیب مدیریت استان به سمت ثبات و آرامش می رود تا بتوان به تعهدات خود در خدمت به مردم عمل کرد. 

فرماندار شهرستان قزوین گفت: روحیات من در حوزه های اجرا و حضور در میدان و در کنار مردم بودن است و ترجیح می دهم در کار اجرایی باشم البته اگر تکلیفی شود جای دیگر بروم  آماده خدمتگزاریم.

وی افزود: اصرار دارم در نقد دولت از سوی خبرنگاران حتما جانب انصاف رعایت شود و مدیران هم ظرفیت نقدپذیری خود را بالا ببرند و پاسخگوی مردم و رسانه ها باشند.

انتهای پیام

کاظمی در خصوص حرکت ابتکاری بازدید از کلیسا و دیدگاهش برای ارتباط با گروههای سیاسی نیز گفت: بازدید از کلیسا به مناسبت آغاز سال میلادی صورت گرفت و برای ما اقلیتهای مذهبی مورد احترام هستند و در خصوص جناح های سیاسی هم نگاه تعاملی دارم.