حضور نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

انتهای پیام/منبع

وی تاکید کرد: تقریبا در هر شعبه ۲۳ تا ۲۵ نفر عوامل اجرایی در نظر گرفته‌ایم و در انتخابات ریاست جمهوری برخلاف انتخابات مجلس شورای اسلامی، هر فرمانداری حوزه مستقل دارد و فقط در شهر تهران حدود چهار هزار شعبه خواهیم داشت.

معاون استاندار اظهار کرد: تعداد شعب اخذ رای در انتخابات ریاست جمهوری نسبت به انتخابات مجلس اضافه نشده و منظور ما از بازبینی اطلس، تغییرات مکانی شعب است چرا که یک سری نقاط در تهران اولویت‌های جمعیت جدیدی دارد که آنها را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

قیومی یادآور شد: بازرسان وزارت کشور هم در شعب حضور خواهند داشت و در مجموع ۱۰۰ هزار نفر برای اجرای انتخابات در شهر تهران را سازماندهی کرده‌ایم.

فرماندار تهران افزود: برای اقلیت‌های دینی هم شعب ویژه ای در نظر گرفته شده و سازماندهی استقرار شعب و صندوق اخذ رای در این اماکن انجام شده است.

به گزارش  خبرگزاری برنا از تهران احمد قیومی معاون استاندار و فرماندار تهران در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص اقدامات فرمانداری برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در شهر تهران افزود: آمادگی کامل را برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیک داریم ولی در این زمینه نظر و مجوز شورای نگهبان و وزارت کشور اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: البته با توجه به اینکه مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در تهران (۲۱ اردیبهشت) به صورت الکترونیکی برگزار شد، تمام دستگاه‌های الکترونیک برای اخذ رای را به روز و آماده کرده‌ایم تا اگر مجوز لازم از سوی شورای نگهبان صادر شد، انتخابات در شهر تهران را به صورت تمام الکترونیک برگزار کنیم.

بخوانید:  تهمت دروغ به نمایندگان با سوءاستفاده از شفافیت مجلس یازده

قیومی افزود: از سوی دیگر اطلس جغرافیایی شعب اخذ رای در مناطق مختلف پایتخت و شهرستان تهران مورد بازبینی قرار گرفته تا دسترسی رای دهندگان به شعب تسهیل شود.