حضور ۲ فیلم کانون پرورش فکری نوجوانان وجوانان در جشنواره فیلم فجر

وی با اشاره به توسعه دستاوردهای کانون طی ۴۴ سال پس از پیروی انقلاب اسلامی،  خاطرنشان کرد: عرصه‌های نقش آفرینی کانون پرورش فکری امروز، توسعه پیدا کرده است، به طوری که دو فیلم کانون در جشنواره فیلم فجر امسال عرضه شده است. انیمیشن کوتاه سمپاش که اثر کانون است طی یک سال بیش از ۱۰۰ جایزه بین‌المللی برده است. حدود ۲۷۰۰ عنوان کتاب و نشریه در کانون پس از انقلاب تولید شده است و حدود ۹میلیون جلد کتاب در کتابخانه‌های کانون در سراسر کشور در اختیار بچه‌ها و خانواده‌ها است.


آیا این خبر مفید بود؟

مدیرعامل کانون منابع انسانی را سرمایه‌های این نهاد دانست و با تامل بر اینکه قدرشناسی از نیروهای کانون هدف محوری ماست، افزود: کانون سرمایه‌ای اجتماعی مورد اعتماد جامعه است. لذا بر همین اساس نگاه سیاستی ما به کانون به‌گونه‌ای است که بتوانیم نقش فعالی برای کانون در جامعه‌پردازی آینده ایران ترسیم کنیم. این نقطه‌ای است که در حال حرکت به سمت آن هستیم.

وی کسب رتبه‌های متعدد بیش از ۲۰۰ عضو کانون در عرصه‌های بین‌المللی، چاپ و عرضه حدود ۲۰۰ کتاب کانون در زبان‌های مختلف در کشورهای مختلف جهان را بخش دیگر توفیقات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عنوان کرد و ضمن مهم خواندن آن، خاطرنشان کرد: این‎ها را باید قدر بدانیم و مبتنی بر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی هدفمند، همسو، پویا و فعال، برای تربیت کودکان و نوجوانان این مرز و بوم نهایت اهتمام و جدیت را به کار گیریم.

حضور دوفیلم کانون پرورش فکری نوجوانان وجوانان در جشنواره فیلم فجر

بخوانید:  برد قاطع طلایی پوشان در مقابل شیرازی ها / صدر نشینی بانوان فوتسالی آبادان در هفته دوم

انتهای پیام/

علامتی تصریح کرد: امروز بر این باوریم که کانون می‌تواند مهندسی جامعه‌پردازی آینده ایران را تحت تأثیر خود قرار داده و یک نقش جدی و موثر در این زمینه داشته باشد. این یعنی به فعالیت‌های فردی و منفصل و جدا از هم بسنده نمی‌کنیم و تلاش داریم تا به سمت یک کنش‌گری فعال و هوشمند در عرصه‌های اجتماعی پیش برویم.

علامتی در ادامه بیان این دستاوردها افزود: تاکنون بیش از ۳۰۰ عنوان اسباب‌بازی تولید شده است. حدود ۴هزار مربی و کتاب‌دار در حال ارایه خدمات به بچه‌ها در سراسر کشور در قالب بیش از ۱۰۰۰ مرکز هستند و همچنین امروز چندصد هزار زبان‌آموز در مراکز زبان‌آموزی کانون در حال تحصیل هستند.

علامتی با اشاره به شهرت درخشان کانون پرورش فکری در جامعه خاطر نشان کرد: اعتباری که این نهاد فرهنگی در جامعه کسب کرده و اعتمادی که مردم به کانون دارند، مهمترین سرمایه است. مدیرعامل کانون از مرغک به عنوان نماد کانون یاد کرد و ادامه داد: وجود این نماد روی محصولات متعدد فرهنگی، اسباب بازی، فیلم و پویانمایی، باعث اطمینان و اعتماد مخاطب شده است.

وی با توجه به این رویکرد از ترسیم نقش فعال و هوشمند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای جامعه‌پردازی آینده ایران خبر داد.

وی فضای مجازی به عنوان یکی دیگر از نکات مهم و مورد توجه کانون یاد کرد و تصریح کرد: توسعه در دو بخش فضای مجازی و روابط انسانی در کنار هم لازم و ضروری است.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جمع کارشناسان و مربیان کانون مازندران ضمن تبریک فرارسیدن چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ماه رجب، با اشاره به اهمیت دهه فجر و با تاکید بر این‌که امروز در برهه بسیار خاصی از تاریخ هستیم به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «درپیچ تاریخی قرار داریم، اظهار کرد: وقایع اخیر همه ما را متوجه غفلت جدی در حوزه کودک و نوجوان کرد.

بخوانید:  کدام رشته‌ها می‌توانند جذب اورژانس شوند؟

وی بیان کرد: امروز در قالب یک تیم کارشناسی و به‌طور جدی در حال برنامه‌ریزی کلان و راهبردی برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستیم تا با استفاده از ظرفیت‌ها و سرمایه‌های کانون، برای آینده این مجموعه مهم و موثر برنامه‌ریزی کنیم.

مدیرعامل کانون یکی از نقش‌های مهم کانون را تربیت انسان‌های بزرگ و اثرگذار عنوان کرد و گفت: بسیاری از نویسندگان و کارگردان‌ها و فعالان فرهنگی و سیاسی کشور و حتی در عرصه بین‌الملل، تربیت یافتگان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

علامتی درباره طرح کانون بیان کرد: این طرح سال‌ها در کانون وجود دارد. لذا با مطالعه بیشتر و رفع اشکال‌ها، هم اکنون در سطح کشور در حال اجراست و مازندران نیز در این خصوص جزو استان‌های پیشتاز است.

مدیرعامل کانون با تاکید بر رهنمودهای مقام معظم رهبری و رییس جمهوری اظهار کرد: باید این میراث را حفظ و آن‌را تکثیر کنیم و مبتنی بر آن، ظرفیت صد درصدی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در سراسر کشور فعال کنیم و در حال حرکت به این سمت باشیم .