حفقظ استقلال وکلا موجب اعتمادسازی به نظام می شود

وی اضافه کرد: مگر یک وکیل بدون استقلال می تواند جلوی قاضی بایستد و شجاعانه از موکل خود دفاع کند؟ این را بدانید نبود وکیل مستقل به فرار سرمایه هم منجر می شود.

این وکیل برجسته کشور یادآورشد: امروز در همه کشورها استقلال وکیل را به رسمیت شناخته اند و باور دارند در مجموعه عوامل و تجلی و ظهور دموکراسی در جامعه وجود وکیل مستقل اهمیت ویژه دارد لذا محدود کردن وکالت با نظارت های استصوابی به مصلحت کشور نیست.

نجفی توانا یادآورشد: وجوه اختلاف در میزان و گستره اش وجود دارد و ما که هر کاری می کنیم تمام نهادها بر ما نظارت می کنند پس جی نگرانی ندارید که بخواهید استقلال وکلا را محدود کنید.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ به مناسبت هفتاد و یکمین سالگرد استقلال کانون وکلا، سه شنبه شب مراسمی با حضور علی نجفی توانا از وکلای برجسته کشور، محمد نسخه چی رئیس کانون وکلای دادگستری استان و جمعی از وکلا، کارآموزان و خانواده های آنها در سالن مرکزی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین برگزار شد.

نجفی توانا اظهارداشت: کانون وکلا قصد مقابله با هیچئ نهادی را ندارد اما ایستادگی می کنیم تا استقلال وکالت حفظ شود و اماده برقراری گفتمان هستیم و در چارچوب قانونی که حاکمیت می نویسد با همه نقدی که داریم اما آن را اجرا و اطاعت می کنیم تا زمانی که ناکارآمدی آن اصلاح شده و تغییر کند.

در ادامه با اهدای لوح از تلاش های ارزنده نجفی توانا تجلیل شد.

نجفی توانا اظهارامیدواری کرد با حفظ استقلال وکلا به تحقق عدالت در محاکم و ارائه چهره ای مثبت از وکالت و قضاوت در عرصه های جهانی از ایران اسلامی ارائه کرد.

بخوانید:  همکاری مشترک بانک سپه با گروه خودروسازی سایپا/ استفاده از توان ارزی بانک سپه برای صادرات خودرو

وی گفت: با یک گفتمان منطقی و بدون افراط و تفریط می توان چالش های ایجاد شده در حوزه استقلال وکیل را با تعامل و تعاون حل کرد زیرا روشها و چارچوب و اصولمان یکی است اما ضمن حفظ اتحاد و نظارت بر کار مدیران و برقراری گفتمان با قلم و صدای رساباید فریاد حق جویی را به گوش مسئولان برسانیم. 

نجفی توانا تصریح کرد: این همه وکیل داریم و هر کدام می تواند به اندازه ۱۰۰ نفر تاثیرگذار باشد لذا توصیه می کنیم تعریف وکیل خودی و غیر خودی نداشته باشیم و بدانیم استقلال وکالت در قانون و اسناد بین المللی و حکمرانی خوب و تحقق عدالت اجتماعی کمک می کند تا قاضی وادار به پذیرش حق شود.

انتهای پیاممنبع

علی نجفی توانا در این مراسم اظهارداشت: استقلال وکلا موجب اعتماد سازی مردم به نظام می شود و عقلای قوم پذیرفته اند که استقلال وکلا موجب اقتدار و اعتماد کشور خواهد شد لذا بهتر است با افراط و تفریط بهانه دست دشمن ندهیم و با زیر سوال بردن استقلال وکلا جایگاه بین المللی خود را خدشه دار نکنیم.

وی بیان کرد: نهادی که خودگردان و خود انتظام است و دادگاه قضایی هم به تخلفش رسیدگی می کند دیگر جای نگرانی ندارد و حتی کسانی که دولتی و وابستگی سازمانی دارند در زمان وکالت مستقل عمل می کنند و ما به نظر می رسد در گستره استقلال مناقشه نداریم و با روسای،سه قوه صحبت کردیم و سوگند خوردیم که سیاسی نباشیم و صنف خود را وسیله قدرت قرار ندادیم و هیچ وکیلی خیانت و جاسوسی نکرده و اختلاف ما در دامنه استقلال است و باید با نمایندگان آن را مطرح کنیم تا استقلالش زیر سوال نرود.

بخوانید:  رئیس بانک مرکزی روسیه در راه تهران/حضور هیات بلندپایه روس در نمایشگاه نفت

اجرای موسیقی سنتی توسط استاد سالار عقیلی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

وی اظهارداشت: از نظر سلامت رفتاری وکلا از همه اقشار جامعه سالم ترند و اگر امروز برخی از وکلا دستگیر شده اند در مسیر آرمانهای وکالت و دفاع از موکل خود دستگیر شده اند و تا کنون وکیل جاسوس و فاسد نداشته ایم.