حقیقتاً ملت عزیز ما در درون کشور دشمنان را ناکام گذاشتند/ سازمان ملل، سازمان نفوذ قدرت‌های بزرگ نباشد

آیت‌الله رئیسی از طرح مسائل اساسی در نشست خود با رهبران ادیان الهی گفت و افزود: در این نشست مسئله توجه به خدا، خداپرستی، مبارزه و ایستادگی با الحاد، استکبار و روحیه خودبزرگ‌بینی، استکباری و سلطه‌طلبی مطرح شد.

آیت‌الله رئیسی حضور معنادار  امروز مردم مناطق مختلف کشور را هم از نشانه های ناکامی دشمن دانست و گفت: جلوه زیبای حضور امروز مردم اقتدار و عزت جمهوری اسلامی را بدنبال داشت.

انتهای پیام/

رئیسی افزود: نشست دوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد بود. در این نشست فرصتی ایجاد شد که دیدگاه‌های جمهوری اسلامی در زمینه اجتناب از یکجانبه‌گرایی و استانداردهای دوگانه در موضوعات تروریسم، حقوق بشر و هسته‌ای را تبیین و به نوع نگاه‌های دوگانه و چندگانه‌ای غرب در این زمینه اعتراض کنیم


آیا این خبر مفید بود؟منبع

رئیس جمهور  نشست با یکی از مجموعه‌های پژوهشی، تحقیقاتی و سیاست گذای موثر در بخش‌های سیاسی آمریکا، نشست‌هایی با اصحاب رسانه، شبکه‌های تلویزیونی و ایرانیان مقیم آمریکا را از دیگر برنامه های خود در سفر پنج روزه برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل دانست و گفت: در نشست با ایرانیان مقیم آمریکا بر ارتباطات فرهنگی، سرمایه‌گذاری و اقتصادی همیشگی با ایران و فعالسازی موضوعات کنسولی، حقوقی و اقتصادی آن‌ها تاکید شد.

رئیس جمهور با اشاره به دیدار‌های دوجانبه خود با سران برخی کشور‌های آسیایی، اروپایی، آمریکای لاتین و آفریقایی، اظهار داشت: با رغبتی که  امروز میان کشورهای مختلف برای گسترش  تعاملات اقتصادی و تجاری  با جمهوری اسلامی وجود دارد دستگاههای مسئول موظفند با تلاش مضاعف این ظرفیت‌ها را فعال کنند.

رئیسی در ادامه از دیدار با دبیر کل و تشریح ظرفیت جمهوری اسلامی ایران برای برقراری صلح و امنیت جهانی گفت و افزود: به دبیر کل تاکید شد که از نظر جمهوری اسلامی ایران سازمان ملل؛باید سازمان ملل باشد نه سازمان نفوذ قدرت‌های بزرگ و اینکه حل مشکلات موجود در منطقه باید به خود مردم منطقه و کشورهای آن سپرده شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی عصر روز جمعه پس از سفری پر کار و فشرده ۵ روزه به نیویورک به منظور شرکت در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در بدو ورود به تهران در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران در مورد اهداف و دستاورد‌های این سفر، گفت:  مجمع عمومی سازمان ملل متحد فرصتی برای بیان دیدگاه‌ها است. از این فرصت برای تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران و بیان مشکلات و مسائل جوامع بشری استفاده شد.

بخوانید:  ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان