حلقه مفقوده ما بحث به روزرسانی و ارتقا دانش است/ سازمان لیگ به هیج تیمی نگاه رنگی ندارد

به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، سهیل مهدی مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال در حاشیه کارگاه دانش افزایی سرپرستان تیم‌های حاضر در مسابقات لیگ های استان که عصر امروز(چهارشنبه ۲۴ آبان ماه) به میزبانی هیئت فوتبال برگزار شد، اظهار داشت: به منظور ارتقای سطح دانش و استانداردسازی برگزاری مسابقات فوتبال، حلقه مفقوده ما بحث بروزرسانی و انتقال تجربیات مدیریت روز فوتبال است و در این راستا استان‌هایی پیش‌قدم باشند در کنار آن‌ها قرار خواهیم گرفت.
وی افزود: به همین منظور از لیگ‌های داخلی هر استان جریان دانش‌افزایی را شروع خواهیم کرد، استان اصفهان همچون همیشه پیشرو بوده و یکی از اولین استان‌هایی است که وارد این جریان شده، یک دوره دو روزه در اصفهان خواهیم داشت که شامل؛ آیین‌نامه برگزاری مسابقات، کنترل مسابقات، وظایف مسئولان برگزاری، آماده‌سازی زمین‌های چمن و مدیریت کنفرانس‌ها از مسائل مورد بحث در این کارگاه خواهد بود.
مهدی تصریح کرد: سال‌های زیادی است که چنین دوره‌های استانداردی برگزار نشده است، احکام انضباطی که صادر می‌شود، بعضا ناشی از عدم اطلاع مسئولان مربوطه است، فضای فوتبال ما در خصوص بحث خدمت به فوتبال بیشتر سلیقه‌ای بوده است.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال در مورد استفاده از مواد دودزا در ورزشگاهها گفت: این دستورالعمل و قانونی است و جای بحث ندارد که اقلام آتش‌بازی باید استاندارد باشد و ما نگران آن مردم و هواداران هستیم.
مهدی تاکید کرد: تمام مسابقات معوقه ما مربوط به نمایندگان ایران در آسیا است و آنها نسبت به سایر تیم‌ها برنامه مسابقاتی فشرده ای خواهند داشت. امیدوارم پس از جام ملت‌ها و موفقیت تیم ملی در این مسابقات، نیم‌فصل دوم با نظم و آرامش خاطر بیشتری برگزار شود.
انتهای پیام

بخوانید:  ثبات در بازار برنجمنبع

مسول برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال در ارتباط با برنامه‌ریزی رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر خاطرنشان کرد:در اول فصل برنامه ما کاملا چیده شده و برنامه ریزی شده بود، دو حلقه مفقوده وجود داشت که ما را مجبور کرد برنامه‌ها را با فواصل زمانی ۲ تا ۳ هفته اعلام کنیم، از جمله حضور تیم‌های ملی امید در رقابت‌ها یکی از موارد مبهم در برنامه ریزی ما بود.
وی تصریح کرد: در خصوص لیگ قهرمانان آسیا نیز، ابتدا خیلی از مسائل از جمله میزبانی تیم‌ها مشخص نبود و ناچار بودیم برای روشن شدن این موضوعات برنامه‌ها را به صورت مقطعی اعلام کنیم.
مهدی ادامه داد: بازی سپاهان و گل‌گهر سیرجان را به دلیل فاصله کم زمانی تا دیدار آسیایی لغو کردیم، مشابه این برنامه برای پرسپولیس نیز اتفاق افتاد.
وی همچنین در ارتباط با زمان کوتاه بازی سپاهان و استقلال‌خوزستان با زمان پایان اردوی تیم ملی، اضافه کرد: این مجوز را داریم که ۴۸ ساعت پس از حضور بازیکنان در کشور بازی‌ها را برگزار کنیم، اما تاکنون همیشه با تعامل رفتار کردیم و بازیها در روز سوم یا چهارم برگزار شده است. تیم‌های آسیایی تیم‌های ملی ما هستند، سازمان لیگ به هیج تیمی نگاه رنگی ندارد.

مهدی همچنین با اشاره به میزبانی‌های خوب دو باشگاه سپاهان و ذوب‌آهن اظهارداشت: سپاهان و ذوب‌آهن در سال‌های اخیر میزبانی‌های بسیار خوبی را داشتند، دو باشگاه و تیم ریشه دار کشور که همیشه در مسابقات آسیایی حضور داشتند. من سال‌هایی که ورزشگاه فولادشهر میزبان این رقابت‌ها بود را به خوبی به یاد دارم.

بخوانید:  اوقات شرعی خرم آباد در ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

وی پایان لیگ فصل جاری را اواخر خرداد سال ۱۴۰۳، اعلام کرد و افزود: اگر تا پایان نیم‌فصل یک بازی معوقه شود، نیم‌فصل به موقع تمام نخواهد شد، تقویم بسیار فشرده است و ۴ تورنمنت را نیز همزمان در این نیم‌فصل داریم؛ لیگ بعد از ۱۵ تا ۲۰ خرداد ماه یا حتی زودتر به پایان خواهد رسید.