حمایت از شرکت‌های خلاق باید با دقت و هدف گذاری انجام شود

انتهای پیام/

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ضمن مهم برشمردن حمایت از شرکت‌های خلاق گفت: حمایت مالی از این شرکت‌ها باید هدفمند و به اصطلاح به صورت نقطه زن و مشروط تخصیص یابد تا خاصیت رقابت پذیری این شرکت‌ها تقویت شود و آنها بتوانند روی پای خود بایستند.

 علیرضا بیگی واژه منفعت را یک اصل و محور در ادبیات صنعت خواند و گفت: تولید کننده سود را می‌شناسد و اگر کالای خلاق و دانش‌بنیان و یا خدمات فنی آنها، برایش منفعت بیشتری از نمونه مشابه خارجی داشته باشد، قطعاً به این شرکت‌ها متمایل می شود. بسیاری از این شرکت‌ها موفق عمل کرده‌اند و امیدواریم با توجه به ظرفیت‌های کشور، شاهد موفقیت‌های روزافزون‌تری باشیم.

 این نماینده ادامه داد: بدیهی است، برای تبدیل ایده به محصولی رقابت پذیر و عرضه آن در بازار، باید مشارکت بخش خصوصی از همان ابتدا جلب شود. قانونگذاری در مجلس و حمایت‌های دولتی صورت گرفته باید به محصولات خلاق و دانش‌بنیانی تخصیص یابد که بخش خصوصی و مکانیزم‌های بازار از آن حمایت کند و به اصطلاح خواهان آن باشد.

حمایت از شرکت‌های خلاق باید با دقت و هدف گذاری انجام شود

 بیگی با اشاره به اهمیت تاکید مقام معظم رهبری در حمایت از شرکت‌های خلاق خطاب به سران قوا، ابراز کرد: خریدار کالاهای خلاق تولید شده توسط این شرکت‌ها، وقتی آنها را در سبد خرید خود قرار می‌دهد که اولاً مقرون به صرفه باشد و از کالای مشابه وارداتی شرایط بهتر یا لااقل مشابه‌ای با آن داشته باشد. بنابراین باید بسته‌های حمایتی را به گونه‌ای به این شرکت‌ها اختصاص داد که در راستای تقویت برند و محصول آنها در یک بازار رقابتی باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

منبع