حمایت از شرکت های دانش بنیان در استان قزوین جدی است

image_2022_11_6-16_42_51_566_zl3

وطن دوست به همراه میثم پیله فروش معاون اقتصادی استانداری، عزیزالله افضلی رئیس سازمان صمت، لشکری معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صمت، رضا صفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان  از شرکت دانش بنیان سدنا تولیدکننده انواع کلیدهای تهویه مطبوع گرمایشی و سرمایشی و ترموستات، کلید کولر آبی، کلید و پریز هوشمند، درایو موتور BLDC و القایی، درایو تهویه مطبوع ، دوچرخه و موتورسیکلت و محصولات پزشکی در حوزه مراقبت خانگی تب سنج، پالس اکسیمتر، تست قندخون، دستگاه اکسیژن ساز  و محصولات دیجیتال و تبلت و نیز گروه صنعتی دانش بنیان فرابرد تولید کننده انواع پهبادهای غیرنظامی در شهرستان آبیک، شرکت امن پردازان سورنا تولید کننده رایانه های بدون کیس و شرکت دانش بنیان ماشین سازی استیل غرب آسیا طراح و سازنده انواع دستگاههای بسته بندی تری سیلر (سیل وکیوم) تنها شرکت دانش بنیان در این زمینه در شهرک صنعتی کاسپین بازدید کردند.  

وی اظهارداشت: با فعالیت صندوق های پژوهش و شکوفایی و نیز صندوق حمایت از توسعه صنایع پیشرفته در وزارت صمت امکان حمایت از صنعتگران مهیا شده و امیدواریم فعالان اقتصادی از این ظرفیت و تسهیلات نیز بخوبی استفاده کنند.

پیله فروش با توجه به طرح مشکلات برخی واحدها مبنی بر کمبود فضای تولید یادآورشد: برای تامین فضای واحدها  در اجرای طرح توسعه و افزایش ظرفیت تولید آماگی داریم و این درخواست ها را بررسی می کنیم و امیدواریم بتوانیم نیاز واحدها را تامین کنیم.

افضلی گفت: بیشترین مشکلات شناسایی شده واحدهای صنعتی مسائل مالی و کمبود سرمایه در گردش و سرمایه ثابت است که بتوانند طرح های توسعه و تجاری سازی محصولات را عملیاتی کنند.

بخوانید:  علت نزدیک شدن زمان مرگ مشخص شد

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

image_2022_11_6-16_39_51_524_VOR

رئیس سازمان صمت استان قزوین بیان کرد: با شناسایی مشکلات بخش صنعت آنها را به شرکت های دانش بنیان معرفی کرده و به صورت ریشه ای تلاش می شود با کمک شرکت های دانش بنیان این چالش ها برطرف شود.

وی افزود: بدون تردید ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای حل برخی مشکلات صنایع و نیز کمک به ارتقای تولید قابل توجه است و در صورت شناساندن این ظرفیت ها می توانیم امیدوار باشیم گام مهمی برای رفع موانع از مسیر تولید و کیفی سازی محصولات برداشته شود.

image_2022_11_6-16_42_51_566_zl3

عزیزالله افضلی رئیس سازمان صمت استان قزوین هم که در این بازدید حضور داشت در خصوص حمایت از ارتباط صنعت با شرکت های دانش بنیان گفت: در حال حاضر 99 شرکت دانش بنیان داریم که ارتباط خوبی با صنعت دارند و تلاش می کنیم این تعامل بیشتر شود.

وی بیان کرد: ظرفیت استان قزوین در صنعت طراحی و تولید دستگاههای مختلف بالاست و می توانیم از تسهیلات صندوق برای حمایت از فعالان این عرصه استفاده کنیم.

وی بیان کرد: عرصه ماشین سازی در واقع نوک پیکان صنعت است و کشوری که در ساخت دستگاه های مختلف و تجهیزات صنعتی بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد صنعتگر محسوب می شود در غیر این صورت مونتاژ کار است.

میثم پیله فروش در حاشیه این بازدید به خبرنگار برنا اظهارداشت: امروز از یک واحد تولید دستگاههای بسته بندی بازدید شد و با توانمندی جوانان نخبه و ایده پرداز بیشتر آشنا شدیم.

image_2022_11_6-15_45_47_963_V4A

image_2022_11_6-16_39_50_679_2BY

بخوانید:  هنرمندان صنایع دستی قم مکانی برای عرضه محصولات ندارند / پیشنهاد ساخت شهرک صنفی فعالان صنایع دستی

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ حمید وطن دوست مدیر فنی و اعتباری صندوق حمایت از صنایع پیشرفته  (صحا) روز شنبه در سفر یکروزه به قزوین از چهار شرکت دانش بنیان صنعتی بازدید کرد.

انتهای پیام

معاون اقتصادی استانداری قزوین تصریح کرد: در استان قزوین با تقویت صندوق پژوهش منابع خوبی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده و حمایت لازم صورت می گیرد و در این راستا از صنعت ماشین سازی هم پشتیبانی لازم انجام خواهد شد.


آیا این خبر مفید بود؟