حمایت تانک روسی از فلسطینی‌ها

سعدالله‌یف 27 ساله در بازی‌های المپیک 2016 ریو و 2020 توکیو دو مدال طلا به دست آورده و در مسابقات جهانی و اروپایی نیز بارها به عنوان قهرمانی رسیده و در کشتی آزاد صاحب جایگاه ویژه‌ای است.منبع

در پیام این آزادکار روسی آماده است: «سلام علیکم برادران و خواهرانم. ما اخبار ویرانگر را از فلسطین با دلی دردناک دریافت می‌کنیم، اینکه هزاران نفر قربانی شده‌اند، جان باخته‌اند و مجروح شده‌اند. میلیون‌ها مسلمان عادی در سراسر جهان برای هم‌کیشان خود دعا می‌کنند، کمک‌های بشردوستانه را جمع‌آوری می‌کنند و منتظر پایان این نسل‌کشی هستند. من هموطنان داغستانی خود را درک می‌کنم، آنها همیشه جزو اولین کسانی هستند که شجاعت خود را نشان می‌دهند و در مشکلات کمک می‌کنند و این را بارها نشان داده‌اند. این همبستگی و اراده اعتراض و اتحاد با مسلمانان جهان اما نباید با هرج و مرج و بی‌نظمی همراه باشد. باشد که خداوند متعال مردم ما را از بلایای بزرگ نجات دهد و فلسطینیان را در رسیدن به آزادی و صلح یاری دهد».

 به گزارش برنا؛ در حالی که در حدود یک ماه از تهاجم نظامی رژیم صهیونیستی به فلسطین و قتل عام غیرنظامیان فلسطینی می‌گذرد، مردم و چهره‌های سرشناس در سراسر دنیا این اقدام صهیونیست‌ها و نسل‌کشی‌شان در غزه را محکوم کرده‌اند و خواستار متوقف شدن این جنایات شده‌اند. یکی از این چهره‌ها، عبدالرشید سعدالله‌یف کشتی‌گیر سرشناس روسی ملقب به «تانک روسی» است که با انتشار پیامی در حساب رسمی‌اش در شبکه اجتماعی «اینستاگرام» به حمایت از فلسطینی‌ها پرداخت.