حمایت ۳.۵ میلیاردی دانشگاه امیرکبیر از صنعتی سازی پایان نامه‌ها

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر از راه اندازی پلتفرمی برای مهارت آموزی و اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه خبر داد و گفت: این اقدام در راستای ماموریت‌هایی است که وزارت علوم در این حوزه برای دانشگاه‌ها تعیین کرده است.

محمد احمدی در مراسم رونمایی از سامانه مهارت آموزی یکی از چالش‌های سال‌های اخیر را مناسب نبودن درصد اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به ویژه در رشته‌های تخصصی دانست و افزود: در این زمینه مطالعاتی از سوی شورای عالی کشور و سازمان امور استخدامی اجرایی شد و منتج به تعیین یکسری وظایف برای دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت علوم است.

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: گروهی از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه به سرپرستی مهندس ولی زاده فعالیت‌هایی را انجام دادند و ما در حوزه ارتباط با صنعت همکاری‌هایی داشتیم و در نهایت زمینه ایجاد پلتفرم مهارت افزایی و آموزش مهارت‌های نرم فراهم شد.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان جهش تولید و مشارکت مردمی، اضافه کرد: برای اینکه همکاری خوبی با صنعت داشته باشیم، پروژه‌های همکاری با صنعت رشد خوبی داشته است و این در حالی است که اساتید این دانشگاه ارتباط خوبی با بخش‌های صنعتی داشته اند.

راه اندازی پلتفرمی برای مهارت آموزی و اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه

انتهای پیام/منبع

وی افزود: این دانشگاه در میان دانشگاه‌های صنعتی کشور در رتبه بندی شانگهای و لایدن رتبه اول را به دست آورده است و در رتبه بندی کیو اس در میان دانشگاه‌های صنعتی رتبه دوم را از آن خود کرده است.
عامری خاطر نشان کرد: دانشگاه به این رتبه بندی‌ها بسنده نکرده است و علاوه بر اینکه جایگاه علمی و تحقیقاتی خوبی در کشور کسب کرده به دنبال رفع نیاز‌های کشور و ارتباط مناسب با صنعت است و در این راستا گام‌های خوبی برداشته است.

بخوانید:  پیام تسلیت مدیرعامل باشگاه سپاهان در پی سانحه کرمان

به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمد جواد عامری شهرابی در مراسم رونمایی ازسامانه مهارت افزایی گفت: این دانشگاه در عرصه‌های مختلف کشور جز بهترین‌ها قرار دارد به گونه‌ای که در رتبه بندی‌ها جایگاه بالایی دارد.

وی افزود: بر این اساس یکی از وظایفی که در وزارت علوم تعریف شده این است که سرفصل رشته‌ها، دروس، قرینه‌سازی آنها با دوره‌های مهارت‌های نرم و ترکیبی و اجرای برنامه‌های مهارتی برای فارغ‌التحصیلان تعیین شده است و در این راستا اداره کل ارتباط جامعه با صنعت وزارت علوم این مسوولیت را برعهده گرفت و در نهایت منجر به راه اندازی مراکز هدایت شغلی و مهارت افزایی در دانشگاه‌ها شد.

وی خاطرنشان کرد: امروز از این پلتفرم رونمایی شد و در خدمت فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه قرار بگیرد.

احمدی ماموریت مراکز مهارت افزایی را مشاوره شغلی، برگزاری نمایشگاه‌های کار و ایجاد زمینه برای ایجاد ارتباط میان فارغ‌التحصیلان و دانشجویان با صنعت در حین تحصیل عنوان کرد و ادامه داد: از این رو در هیات رییسه دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سال گذشته مصوب شد تا مرکز هدایت شغلی در این دانشگاه تاسیس شود و کلیه موضوعاتی، چون کارآموزی و کارورزی در این مرکز جهت دهی شود.