حمله سایبری به وزارت حمل‌ونقل آمریکا و سرقت اطلاعات کارمندان


حمله سایبری به وزارت حمل‌ونقل آمریکا و سرقت اطلاعات کارمندان

انتهای پیام/


|

منبع

خبرگزاری برنا؛ هکرها در این حمله سایبری، سیستم‌های پردازش مزایای حمل‌ونقل «TRANServe» را که بخشی از هزینه رفت و آمد کارمندان فدرال را به آن‌ها بازمی‌گرداند، هدف قرار داه‌اند. انگیزه و امکان استفاده از این اطلاعات شخصی برای اهداف مجرمانه هنوز مشخص نیست.

چالش تقویت امنیت سایبری و رفع آسیب‌پذیری‌های این حوزه، طی سال‌های اخیر در دستور کار دولت آمریکا قرار داشته است و یکی از نقاط عمده تمرکز نهادهای امنیتی این کشور محسوب می‌شود.

وزارت حمل‌ونقل آمریکا وقوع حمله یاد شده را طی نامه‌ای به کنگره اعلام کرد و مدعی شد که اگرچه این حادثه، سبب افشای اطلاعات شخصی ۱۱۴ هزار کارمند فعلی و ۱۲۳ هزار کارمند سابق این وزارتخانه شده است، اما تأثیری بر سیستم ایمنی حمل‌ونقل کشور نداشته است.

مقامات این نهاد دولتی اعلام کردند که در حال بررسی حادثه بوده و دسترسی به سیستم مزایای حمل و نقل را تا زمانی ایمن‌سازی و بازیابی کامل سیستم، مسدود کرده‌اند.


این نخستین بار نیست که نهادهای فدرال آمریکا با حملات شدید سایبری مواجه می‌شوند. سازمان‌های دولتی این کشور و کارمندان آن‌ها پیش‌تر نیز هدف حملات سایبری قرار گرفته‌اند. به عنوان مثال، موارد هک دفتر مدیریت پرسنل ایالات‌متحده (OPM) در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ سبب سرقت اطلاعات حساس بیش از ۲۲ میلیون نفر از جمله ۴,۲ میلیون کارمند فدرال و اطلاعات اثر انگشت ۵.۶ میلیون نفر از این افراد شد.