حمل و نقل، اولویت اصلی شورای اسلامی تبریز در بررسی بودجه سال جاری


 حمل و نقل، اولویت اصلی شورای اسلامی تبریز در بررسی بودجه سال جاری

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: اولویت ‌اصلی شورای اسلامی شهر در بررسی بودجه شهرداری در سال جاری، حمل ونقل عمومی بود که شهرداری بودجه قابل توجهی برای مسیرگشایی‌ها، اتمام پروژه های مترو و همچنین خرید ناوگان‌ اتوبوس در نظر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، شهرام دبیری با تأکید بر ضرورت انتخاب تبریز به عنوان شهر دوستدار کودک اظهار کرد:  شهر دوستدار کودک اولویت اساسی مدیریت شهری است و باید با مشارکت بخش خصوصی اقدامات خود در مناطق دهگانه را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر در زمینه توسعه پارک ها، اماکن ورزشی و فرهنگی و شهربازی ها اقداماتی صورت گرفته و  کودکان می‌توانند به صورت رایگان در آکادمی ورزش‌های مختلفی که در سالن‌های ورزشی که در مناطق مختلف شهر راه‌اندازی می‌شود، استعداد یابی شده و آموزش های لازم را کسب کنند.

دبیری با اشاره به رویکرد شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص پروژه‌های نیمه‌تمام از جمله مسیرگشایی در مناطق مختلف شهر اعلام کرد: امسال بودجه قابل توجهی برای اقدامات عمرانی ‌از جمله مسیرگشایی اختصاص یافته و در صدد اتمام قسمت عمده‌ای از ‌مسیرگشایی‌ها در سال جاری و سال آینده مطابق با طرح تفصیلی هستیم.

وی افزود: پروژه ۴۵ متری امتداد خیابان انقلاب بسیار هزینه بر بوده و ‌تلاش داریم با اجرای این پروژه‌ تحولی در مناطق محروم و حاشیه نشین شهر اتفاق بیافتد.

رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره نصب روزشمار پایان پروژه‌های عمرانی توسط شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز در اجرای پروژه‌های عمرانی مطابق برنامه‌ریزی قبلی عمل می‌کند ولی بعضی پروژه ها نظیر پروژه‌های حمل و نقل عمومی یا مترو از نظر اجرایی قابل پیش بینی نبوده و وابسته به شرایط و تجهیزات هستند.

بخوانید:  خبر خوشحال کننده AFC برای باشگاه های پولدار آسیا!

دبیری یکی از معضلات حوزه حمل و نقل عمومی را ترافیک ‌شهری دانست و تصریح کرد: اولویت ‌اصلی شورای اسلامی شهر در بررسی بودجه شهرداری در سال جاری، حمل ونقل عمومی بود که شهرداری بودجه قابل توجهی برای مسیرگشایی‌ها، اتمام پروژه های مترو و همچنین خرید ناوگان‌ اتوبوس در نظر گرفته است.

وی با اشاره  به خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برای تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی نیز گفت: بازسازی حمل و نقل عمومی که سال ها در رکود پیش می‌رفت، امسال به خوبی محقق شده و شهرداری تبریز از سال گذشته بالای ۱۰۰ دستگاه اتوبوس خریداری کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر  اضافه کرد: در خصوص خرید تاکسی‌های جدید نیز تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته‌ایم و در آینده نزدیک بالغ بر چند هزار تاکسی جدید نوسازی خواهد شد.  

وی با اشاره به راه‌اندازی خط ۱ متروی تبریز خاطرنشان کرد: خط یک مترو تا پایان سال جاری راه‌اندازی می‌شود و لازم‌ است علاوه بر پله‌های برقی و آسانسور، ایستگاه‌های مترو نیز مناسب‌سازی شوند تا افراد دچار معلولیت نیز بتوانند از امکانات مترو استفاده کنند.

دبیری افزود: همکاری‌ لازم در خصوص فعال‌سازی ماشین های سیار پلیس راهنمایی رانندگی جهت کاهش ترافیک شهری آغاز کرده‌ایم.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع