خانه ای برای نوجوانان در منطقه ۱۴ راه اندازی شد


خانه ای برای نوجوانان در منطقه ۱۴ راه اندازی شد

کانون نوجوانان منطقه ۱۴ به منظور فعالیت های اجتماع محور و اجرای برنامه های فرهنگی، آموزشی همچنین ارائه خدمات کیفی مورد نیاز نوجوانان راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری برنا، با تشکیل کانون نوجوانان در دارالمومنین تهران، نخستین نشست هم اندیشی دبیران کانون نوجوانان محلات این منطقه با حضور مهدی امیری مدیر کل آموزشهای شهروندی شهرداری تهران، حجت الاسلام برمایی، محمد امین سالاری پور شهردار منطقه و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

مدیر کل آموزشهای شهروندی تهران با تاکید بر اهمیت و ضرورت فعالیت کانون نوجوانان در مناطق گفت: بدون تردید اجرای برنامه های مختلف ویژه فراغت و مطالبه نوجوانان با حضور و فعالیت خود این گروه سنی میسر، تسهیل و اثربخش خواهد بود.

توجه به سه عنصر مهم مدرسه، مسجد و خانواده، برنامه ریزی درست و اصولی و مبتنی بر نیاز نوجوانان، مشارکت نوجوانان در برنامه ریزی ها به عنوان بازوان مشورتی حوزه شهری و اجتماعی، توجه به افراد دارای نیازخاص در تامین زیرساخت‌های آموزشی مورد نیاز، استفاده از ظرفیتهای نوجوان محلی وآموزشی شهرداری از جمله مواردی بود که مدیر کل آموزشهای شهروندی به آن اشاره کرد.

حجت الاسلام برمایی نیز با اشاره به اینکه دوره نوجوانی دوره طلایی زندگی افراد به حساب می آید بر اهمیت توجه ویژه به حوزه نوجوان و فرایند شناخت و شکوفایی استعداد ها این گروه سنی تاکید و فعالیت کانون های نواحی ششگانه دارالمومنین تهران را اقدامی مثبت ارزیابی کرد.

حجت الاسلام برمایی مشاور عرصه خانواده از آمادگی ارائه فعالیت های مشاوره ای و آموزشی رایگان ویژه اعضای کانون های محلات در جهت رشد و توسعه فردی و ارتقای نشاط اجتماعی خبر داد.

محمد امین سالاری پور شهردار منطقه نیز با تاکید بر اینکه تعریف پروژه‌ ها و طرح های نوجوان محور با محتوای مناسب اجتماعی و فرهنگی برکات معنوی بسیاری دارد و می تواند زمینه ساز بروز اثرات مثبت و تاثیر گذار در پرورش این نسل باشد، افزود: با استفاده از ظرفیت و پتانسیل منطقه بویژه ظرفیت فکری نوجوانان بدون تردید خدمات در حوزه های مختلف فناوری، ترافیک، محیط‌ زیست، فرهنگی، ورزشی و مشارکت‌های محلی و خدمات اجتماعی کیفی و مطلوب تر رقم خواهد خورد.

به گفته وی این کانون ها فرصتی برای همدلی و همراهی نوجوانان محلات منطقه است تا بتوانند در فضایی مناسب به تعاملات فرهنگی و اجتماعی بپردازند و مسلماً در این فضا استعدادهای فردی و اجتماعی این نوجوانان هم شکوفا خواهد شد.سالاری پور با اشاره به رویکرد حمایت مدیریت شهری منطقه از این قشر جامعه و استفاده از ظرفیت فکری و عملی آنها، بر برگزاری همایش بزرگ ویژه نوجوانان با محوریت دارالمومنین تهران، برگزاری جلسات مستمر و ارائه خدمات مجموعه های دراختیار شهرداری برای فعالیت کانون نوجوانان تاکید کرد.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع