خدمت به مردم و تقویت امید در جامعه از سوی مدیران جدی گرفته شود


به گزارش خبرنگار اجتماعی  برنا از قزوین؛ نشست مردمی فاطمه محمد بیگی نماینده مجلس شورای اسلامی بهمراه بخشدار ، شهردار و اعضای شورای اسلامی محمدیه روز یکشنبه در مسجد جامع شهر محمدیه برگزار شد.

فاطمه محمد بیگی در این نشست گفت: امروز دشمن با ابزار رسانه تلاش می کند خدمات دولت و نظام را کم رنگ جلوه دهد لذا همه ما وظیفه داریم امید را در میان مردم تقویت کنیم.

وی افزود: در ناحیه شهری مهرگان کارهای خوبی انجام شده که احداث بوستان بانوان، راه اندازی ساختمان دوم  ایستگاه آتش نشانی و فنس کشی کانال مادر توسط شهرداری محمدیه از آن جمله است.

محمد بیگی در خصوص  ارتقا بخش محمدیه و رفع مشکل عوارضی هم  گفت: در این خصوص پیگیری و مکاتبات لازم انجام شده  و برای احقاق حق مردم کوتاه نخواهیم آمد.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از اقدامات و تصمیمات خوب مجلس بیمه کارگران ساختمانی بود که در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر تحت پوشش قرار دارند که سهم استان قزوین ۱۴ هزار نفر است که در هفته آینده این طرح به تصویب خواهد رسید و کارگران از خدمات بیمه بهره مند می شوند.

image_2022_11_20-23_13_47_745_855

وی اظهارداشت: موضوع بیمه مادرانی که هیچگونه بیمه ای نداشتند از دیگر مسائل مهم است که در یک سال گذشته با تصویب کمیسیون بهداشت مجلس بیش از ۶ میلیون نفر بیمه نشده را تحت پوشش قرار دادیم که حدود 1.5 درصد این جمعیت در استان قزوین است.

محمدبیگی اضافه کرد: شرایط پرداخت تسهیلات کم بهره ۲۰ الی ۵۰ میلیون تومانی به بیماران صعب العلاج در حال اجراست و بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبارات این بخش به بیماران پرداخت می شود.

وی ایجاد صندوق حمایت از بیماری های صعب العلاج را از دیگر خدمات مجلس و دولت برشمرد وگفت: بیش از 5 هزار میلیارد تومان اعتبار برای کمک به بیماران صعب العلاج تصویب شده که امیدواریم بخشی از مشکلات این افراد را حل کند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی به قانون جوانی جمعیت هم اشاره کرد و اظهارداشت: یکی دیگر از اقدامات ماندگار مجلس و دولت خدمتگذار ارائه وام خودرو به بیش از ۱۲۰ هزار نفر از مادرانی است که از سال گذشته دارای فرزند دوم و سوم شدند.

image_2022_11_20-23_13_48_396_Xn9

وی از تحویل ۱۸۰۰ واحد مسکونی به خانواده های پر جمعیت و دارای چند فرزند هم خبر داد و گفت: این طرح برای خانواده هایی که  دارای سه تا چهار فرزند هستند نیز اجرا می شود.

محمد بیگی افزود: وام  فرزند آوری یکی دیگر از اقدامات مجلس است که تاکنون بیش از ۲۴۰ هزار نفر از آن بهره مند شده اند واین تسهیلات در دوساله گذشته ۵ برابر شده است.

وی افزود: ساخت سه باب خوابگاه برای دانشجویان متاهل با پیگیری های انجام شده کلید خورده که در استان قزوین عملیاتی خواهد شد.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع