خدمت رسانی کارشناسان بهداشت محیط ایران به زائران اربعین در عراق


|

منبعآقای غلامی مهم ترین توصیه های بهداشتی به زائران را رعایت بهداشت فردی از جمله شستن مرتب دست یا ضدعفونی آن، استفاده از ماسک به ویژه توسط افرادی که دارای علائم تنفسی هستند، عدم استفاده از آب غیر مطمئن در خارج از موکب ها و استفاده از آب بسته بندی شده، عدم استفاده از غذای پخته شده سرد و استفاده به حد کافی آب جهت جلوگیری از گرمازدگی اعلام کرد و گفت: زائرانی که دارای علائم بیماری تنفسی یا گوارشی هستند به درمانگاه های مرکز پزشکی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در عراق یا به نزدیکترین مراکز درمانی مراجعه کنند.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا؛ سیدرضا غلامی افزود: در این سفر معنوی حفظ سلامت زائران از اهمیت بالایی برخوردار است که کمیته سلامت (بهداشت و درمان) ستاد اربعین کشور با مسئولیت اورژانس کشور و عضویت معاونت های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جمله معاونت بهداست مسئولیت هدایت و هماهنگی این برنامه را بر عهده دارد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت, درمان و آموزش پزشکی, مسئول تیم بهداشت محیط اعزامی به عراق گفت: تا کنون 332 مورد از موکب های بازدید شده معادل حدود 60 درصد از موکب ها، دارای تهویه مناسب بوده اند و رعایت بهداشت برای تهیه غذا، حدود ۹۰ درصد است. همچنین حدود ۷۰ موکب شناسایی شده تاکنون دارای کارشناس بهداشت محیط همراه هستند.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف