خسارت ۸۲ میلیارد ریالی باد و باران به شبکه توزیع برق منطقه سیستان


خسارت ۸۲ میلیارد ریالی باد و باران به شبکه توزیع برق منطقه سیستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال وقوع طوفان و یخبندان شدید در سیستان، ۸۲ میلیارد ریال خسارت به شبکه توزیع برق این منطقه وارد شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از سیستان و بلوچستان ، خلیل عوض‌زاده اظهارداشت: ۴۶ اصله پایه شبکه فشار متوسط و ضعیف، پنج دستگاه ترانسفورماتور، ۲۵ هزار و ۱۵۰ متر کابل سرویس و هفت هزار و ۴۹۰ متر شبکه فشار ضعیف و متوسط از جمله حجم خسارت وارد شده ناشی از شرایط بد جوی به شبکه توزیع برق منطقه سیستان است.

وی بیان کرد: به دنبال وقوع بارندگی و وزش باد شدید در مناطق شمالی استان، ۲۶ تیم عملیاتی امور برق زابل، هیرمند و زهک نسبت به اصلاح و احداث مجدد شبکه برق اقدام کردند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان با توجه به ادامه‌دار بودن شرایط بحرانی در منطقه سیستان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمامی خطوط اصلی شبکه برق استان پایدار است و تمامی خاموشی‌های پراکنده فشار ضعیف ثبت شده در سامانه مرکز اتفاقات برق استان (۱۲۱) و اپلیکیشن «برق من» رفع شده است.

وی با بیان اینکه هم‌اینک شبکه برق تمامی خطوط اصلی سیستان و بلوچستان پایدار است، گفت: پیرو اعلام هشدار هواشناسی مبنی بر وقوع بارندگی و وزش باد شدید در این استان جلسه کمیته بحران شرکت توزیع نیروی برق استان تشکیل شد و تمامی تیم‌های عملیاتی و پیمانکاری با تجهیزات کامل پشتیبانی در حالت آماده باش کامل قرار گرفتند.

عوض‌زاده ادامه داد: با توجه به آمادگی نیروهای عملیاتی این شرکت مشکلات مناطق آسیب دیده استان در همان ساعات اولیه رفع و شبکه برق مناطق پایدار شد.

وی بیان کرد: کارکنان شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه شرایط بحرانی را دارند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: شهروندان گرامی در زمان ناپایداری شرایط جوی (بارندگی، آبگرفتگی معابر و طوفان شدید) از نزدیک شدن به تاسیسات شبکه برق جدا خودداری و در صورت مشاهده هرگونه حادثه و خاموشی، مراتب را از طریق سامانه ۱۲۱ (مراکز اتفاقات برق استان) و اپلیکیشن “برق من” اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع