خواستگاری عجیب یک قبیله با رقصیدن جلوی دختر مورد نظر برای درخواست ازدواج!

قبیله نوبا در کشور سودان مراسم رقص قدیمی دارد که در طول مراسم دخترها یکی یکی می رقصند و کسانی که دوستشان دارند یا نسبت به آن ها احساس دارند، با رقصیدن روبه روی دختر، ابراز علاقه می کنند تا دختر متوجه شود و در آینده بتواند از بین آنها همسر انتخاب کند.

نام این کشور از گزاره عربی «بلاد السودان» گرفته شده که به معنی «سرزمین سیاهان» است. کشور سودان در سال ۱۹۵۶ استقلال خود را از بریتانیا به دست آورد. به استثنای یک دوره ۱۰ ساله بین سال‌های ۱۹۷۲ و ۱۹۸۳ میلادی، کشور سودان از زمان کسب استقلال دستخوش ناآرامی سیاسی و جنگ داخلی بوده‌است. این کشور با دو جنگ داخلی و جنگ دارفور روبه‌رو بوده و با مسائلی چون پاکسازی قومی و برده‌داری درگیر است.

 

به گزارش برنا؛ این قبیله مراسم رقص قدیمی دارد که در طول مراسم دخترها یکی یکی می رقصند و کسانی که دوستشان دارند یا نسبت به آن ها احساس دارند، با رقصیدن روبه روی دختر، ابراز علاقه می کنند.

خواستگاری عجیب یک قبیله با رقصیدن جلوی دختر مورد نظر برای درخواست ازدواج!
آیا این خبر مفید بود؟

سودان با نام رسمی جمهوری سودان کشوری در شمال خاوری آفریقا و پایتخت آن خارطوم است.

این کشور سومین کشور بزرگ آفریقا و نیز دومین کشور بزرگ جهان عرب پس از الجزایر است. سودان بزرگ‌ترین کشور آفریقا و بزرگ‌ترین کشور جهان عرب بود تا این‌که در سال ۲۰۱۱ سودان جنوبی در پی برگزاری یک همه‌پرسی از این کشور جدا شد.

بخوانید:  تلاش می کنیم در وقفه لیگ مصدومان فرصت درمان پیدا کنند/ امیدوارم نماینده شایسته ای در جام باشگاههای آسیا باشیم