خواص باورنکردنی چربی برای بدن!

 

 

– غنی‌ترین منبع انرژی در بدن هستند. هر یک گرم چربی حدود ۹ کیلو کالری انرژی تولید می‌کند.
– کلسترول یا توسط چربی به بدن می‌رسد و یا در کبد از چربی سنتز می‌شود. این ترکیب برای ساخت نمک‌های صفراوی و هورمون‌های استروئیدی ضروری است و در ساختمان غشاء سلول نیز وجود دارد؛ بنابراین وجود کلسترول در حد معینی برای انجام اعمال حیاتی بدن لازم است. اما افزایش مقدار کلسترول خون خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش می‌هد.
– چربی‌ها منبع اسید‌های چرب ضروری هستند که بدن به طور طبیعی آن‌ها را تولید نمی‌کند. اسید‌های چرب ضروری شامل اسید لینولئیک و اسید لینولنیک می‌باشند.
– ویتامین‌های K ,E ,D ,A محلول در چربی هستند؛ بنابراین چربی موجود در رژیم غذایی این ویتامین‌ها را به بدن می‌رساند.
– چربی‌ها پیش ساز برخی هورمون‌ها هستند و چربی‌های زیر پوست از هدر رفتن حرارت بدن و نفوذ سرما به بدن جلوگیری می‌کنند.

 

– چربی از ارگان‌ها و استخوان‌ها در برابر آسیب دیدگی محافظت می‌کند.

بخش عمده تشکیل دهنده چربی‌ها و روغن‌های خوراکی از تری گلیسیرید‌ها تشکیل شده است. هر مولکول تری گلیسیرید از ۳ اسید چرب تشکیل شده است که به یک الکل سه ظرفیتی به نام گلیسرول متصل شده اند. وزن طبیعی و سالم باعث می‌شود سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کند و استخوان‌ها قوی بماند و از ابتلا به بیماری‌هایی از جمله پوکی استخوان، دیابت، آرتریت، کمردرد و فشارخون جلوگیری شود.

انتهای پیام/

به گزارش خبرگزاری برنا؛ تا پیش از این همیشه از چربی و روغن‌ها بد شنیده ایم،   اما باید دانست که چربی برای بدن انسان اهمیت خاصی دارد و برای جوانی و سلامت لازم است البته در میزان استفاده و بهره گیری از مواد چرب رعایت اعتدال نکته بسیار مهمی است.

بخوانید:  رقابت‌های جودو انتخابی کشوری ‌استان آذربایجان‌غربی با قهرمانی تیم بازرگان پایان یافت

– چربی‌ها کاری می‌کنند که شما جوان‌تر به نظر برسید. پوست شما یک لایه خارجی ضد آب از جنس چربی دارد که باعث می‌شود پوست شما مرطوب بماند. این لایه چربی است که پوست تان را محکم‌تر نگه داشته و جوان‌تر نشان می‌دهد.

 

 خواص چربی در بدن :

وظایف چربی‌ها در بدن

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف


منبع

 

خواص چربی برای جوانی و پیشگیری از بیماری‌ها

– چربی، بدن را در برابر سرما عایق بندی می‌کند.

– ویتامین‌های E، D، K و A در چربی حل و ذخیره می‌شود.

 

 

خواص چربی و فواید چربی‌ها برای بدن

 

– میزان چربی بدن با طول عمر ارتباط داده شده است


آیا این خبر مفید بود؟

چربی‌ها و روغن‌ها به اندازه‌ی مورد نیاز بدن بایستی مصرف شوند چرا که اگر وجود آن‌ها در بدن نیاز نبود هرگز خداوند آن را در بدن انسان قرار نمی‌داد. مثل همیشه تعادل در مصرف را فراموش نکنید، ولی هرگز گزینه حذف چربی را در برنامه غذایی خود نگنجانید.

– برای تأمین انرژی عضلات، بافت‌ها و سوخت و ساز، بدن نیاز به چربی سالم دارد.