خودمان خودمان را سانسور کردیم


خودمان خودمان را سانسور کردیم

محمدرضا شفاه تهیه‌کننده فیلم «هناس» گفت: چند سکانس را خودمان سانسور کردیم و از جمله نمایی مربوط به لحظات ترور شهید داریوش رضایی‌نژاد در سکانش شهادت او بود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ محمدرضا شفاه تهیه‌کننده فیلم «هناس» که هم اکنون روی پرده سینماهاست، در برنامه جهان‌آرای شبکه افق درباره این فیلم سینمایی افزود: مهم‌ترین ویژگی که ترور شهید رضایی‌نژاد نسبت به ترور شهدای دیگر داشت، نحوه شهادت وحشیانه او در مقابل چشم همسر و فرزندش بود.

شفاه با اشاره به تجربه توقیف فیلم‌های قبلیش گفت: برای آن که به مانند «مصلحت» گرفتار توقیف نشویم و مثل «دیدن این فیلم جرم است» برای اکران، دردسر نداشته باشیم سعی کردیم خودمان برخی سکانس‌ها را تعدیل کنیم تا «هناس» روانه پرده شود.

این تهیه‌کننده ادامه داد: چند سکانس را خودمان سانسور کردیم و از جمله نمایی مربوط به لحظات ترور شهید داریوش رضایی‌نژاد در سکانش شهادت او بود.

شفاه درباره جزئیات سکانس سانسور شده توضیح داد: در این سکانس، شهید و همسرش سوار بر اتومبیل خویش در حال حرکت در خیابان هستند که گروهی جلوی آنها و دیگر اتومبیل ها را گرفته و خیابان را می‌بندند تا خودروی یک مدیر با اسکورت کامل بیاید و رد شود…خیابان را می بندند و جلوی خودروی شهید را می‌گیرند که مدیرِ نوعی با خیال راحت رد بشود و بعدش که خیابان باز می‌شود شهید رضایی‌نژاد بدون هر گونه اسکورتی سمت خانه رفته و ترور می‌شود!

انتهای پیام/

 

منبع