خودکفایی در تولید قطعات نیروگاهی از خروج میلیون ها دلار ارز جلوگیری کرده است

وی بیان کرد: ساخت یک واحد نیروگاهی در مدت هشت ماه از افتخارات کشور است و بیشترین تولید برق با 348 میلیارد کیلو وات ساعت در طول تاریخ در این نیروگاه انجام شده و نصب 4648 مگاوات در مدت یک سال از اقدامات انجام شده است. 

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ مدیران صنعت آب و برق استان قزوین روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران مهمترین فعالیتهای دستگاه خود را در دولت سیزدهم تشریح کردند.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق شهید رجایی یادآورشد: در دولت سیزدهم 22 واحد نیروگاهی به بهره برداری رسیده از جمله هریس، هنگام، جهرم، شهید باکری، بعثت و مهتاب طریق کرمان که بخشی از نیازها را پاسخ می دهد. 


آیا این خبر مفید بود؟

photo_2023-02-12_23-21-59

در این نشست داراب بیرنوندی رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق و مدیرعامل آبفا، مسعود خواجه وند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان، موتابها مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، اوجاقی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای زنجان، صباغیان مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق شهید رجایی، ضمن ارائه گزارشهایی از فعالیتهای انجام شده به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

منبع

صباغیان تصریح کرد: برای سال آینده برنامه هایی داریم که احداث نیروگاههای تجدیدپذیر تا 850 مگاوات، ارتقای ظرفیت تولید نیروگاههای حرارتی وبرقآبی به ظرفیت 515 مگاوات، ساخت نیروگاههای حرارتی وابسته به صنایع 1478 مگاوات و نیروگاههای جدید 3026 مگاوات و رفع محدودیت از واحدهایی که مشکلاتی داشتند تا یک هزار مگاوات و واحدهای مقیاس کوچک هم 90 مگاوات در دستور کار قرار دارد.


خودکفایی در تولید قطعات نیروگاهی از خروج میلیون ها دلار ارز جلوگیری کرده است

انتهای پیام


|