خیران کرمانی ۱۰ میلیارد تومان به خانواده زندانیان نیازمند کمک کردند


رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: طی ۶ ماهه‌ی ابتدای سال جاری بیش از ۱۰ میلیارد تومان از طریق خیرین، نیکوکاران و انجمن حمایت از زندانیان نیازمند به خانواده‌های مددجویان نیازمند کمک شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در مراسم تجلیل از خیرین حامی خانواده زندانیان، اظهار داشت: بر توانمندسازی، حرفه آموزی و رفع فقر اقتصادی و فرهنگی از خانواده زندانیان نیازمند تاکید داریم.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان خواستار ارائه آموزش‌های لازم برای توانمندسازی این افراد از طریق اشتغال پایدار شد.
حجت الاسلام حمیدی عنوان کرد: بچه بازمانده از تحصیل نباید در بین خانواده زندانیان باشد و انجمن حمایت از خانواده زندانیان کمک کند همه بچه‌ها مشغول تحصیل شوند و مدارج علمی را طی کنند و انسان‌های شایسته و آینده‌سازی برای کشور باشند.
رییس هیات مدیره انجمن حمایت از زندانیان نیازمند، بیان کرد: خیرین همیشه مددکار انجمن حمایت از خانواده زندانیان نیازمند و ستاد دیه و همچنین مشکل‌گشای زندانیان و خانواده‌های آن‌ها بوده و هستند.
رییس شورای قضایی استان کرمان تصریح کرد: خداوند در قرآن مجید زمینه جلب رحمت خدا و آرامش را در ایمان به خدا و تسلیم بودن در برابر امر پروردگار و اهل احسان بودن و نیکوکاری می‌داند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: احسان و نیکوکاری بهترین کار است و حمایت از خانواده زندانیان امری مهم است و از نظر اسلام فردی مومن است که توجه به هم‌نوع داشته باشد.
وی اضافه کرد: فردی که محکوم به زندان می‌شود نه تنها خودش رنج زندان را می‌کششد بلکه خانواده وی و به‌ویژه فرزندان خردسالش دچار آسیب‌های فراوانی می‌شوند و خانواده قبل از شخص زندانی مجازات می‌شود.
رییس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: همه وظیفه دارند در حد توان خود کمک‌های مالی و غیرمالی به خانواده‌زندانیان به‌ویژه کودکان آن‌ها داشته باشند.
رییس کل دادگستری استان کرمان همچنین برگزاری آیین تجلیل از خیرین را در راستای فرهنگسازی امر خیر و کمک به خانواده زندانیان موثر دانست.
انتهای پیام

بخوانید:  متهمان اخلال در اورژانس شهید رجایی فقزوین بازداشت شدندمنبع