دادستان تهران از پروژه ریلی راه آهن تهران

پس از پایان این جلسه، دادستان تهران به همراه حاضران در جلسه از تونل راه آهن در پروژه ریلی تهران – تبریز بازدید کرد.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات موجود در تونل، بحث تهویه هوای داخل آن است و به دلیل نبود جت فن هوای داخل این تونل بسیار آلوده و خطرناک است به طوریکه در زمان توقف اضطراری احتمالی برای هموطنان عزیز که در حال مسافرت هستند مشکلاتی پیش خواهد آمد.

دادستان تهران با بیان اینکه مصوبات مطلوبی در نشست با مسئولان اجرایی این پروژه به تصویب رسید، تصریح کرد: مقرر شد تا ظرف دو ماه آینده نسبت به نصب تجهیزات اعلام اطفاء حریق اقدامات اساسی برای رفع این نقص صورت گیرد؛ کما که دستگاه‌ها اطفاء حریق از گمرک بندر شهید رجایی ترخیص نشده و به دنبال این هستیم تا ظرف یک هفته آینده و با همکاری وزارت صمت نسبت به ترخیص آن‌ها اقدام کنیم.

وی افزود: متاسفانه این پروژه دارای اشکالاتی از قبیل عدم روشنایی کافی در تونل، عدم وجود تجهیزات و امکانات اعلام اطفاء حریق و فاقد خطوط ارتباطی است.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

وی افزود: در مصوبه دیگری مقرر شد تا ظرف یک هفته مشکل روشنایی تونل پروژه ریلی تهران – تبریز حل شود.

وی افزود: تمام اشکالات و مواردی که در تونل وجود دارد و هر آن امکان این را دارد که حادثه‌ای را رقم بزند نیز در سریعترین زمان ممکن باید حل و فصل شوند، دادستانی تهران در راستای احقاق حقوق عامه این موارد را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد و به همین منظور معاونان خود را برای رسیدگی به این امورات مامور کردیم تا در صورت لزوم با دستگاه‌های مربوطه به تکمیل این پروژه همکاری داشته باشند.

بخوانید:  سفر وزیر ورزش و جوانان به خوزستان/ ادای احترام سجادی به شهدای گمنام حمیدیه + فیلم

اجرای این پروژه از اواخر سال ۱۳۸۶ و با دستور رئیس جمهور وقت آغاز شد؛ تمام مسیر ریلی رفت و برگشت این پروژه به صورت زیرزمینی است.

صالحی ابتدا با حضور در راه آهن تهران با برگزاری جلسه‌ای با مسئولان اجرایی پروژه ریلی تهران – تبریز و همچنین مسئولان سازمان مدیریت بحران استان تهران، سازمان آتش نشانی، در جریان آخرین وضعیت این پروژه و اقدامات انجام شده درجهت پیشبرد اتمام آن قرار گرفت.

انتهای پیام/

صالحی بیان کرد: امیدواریم تا ظرف دو ماه آینده مشکلات این تونل که یکی از دغدغه‌های دادستانی تهران است، پیگیری و حل و فصل شود.

به گزارش خبرگزاری برنا، ظهر امروز چهارشنبه ۱۹ بهمن علی صالحی دادستان تهران از پروژه راه آهن تهران (پروژه ریلی تهران – تبریز واقع در منطقه ۱۷ و ۱۸ تهران) بازدید کرد.

دادستان تهران اظهار کرد: برای حل این معضل نیز مصوب شد تا پیمانکار پروژه، ظرف دو ماه آینده اقدام به نصب جت فن‌ها به تعداد کافی کرده و ان‌ها را راه اندازی کند.

علی صالحی اظهار کرد: در راستای پیگیری حقوق عامه نشست و بازدید امروز انجام شد.


آیا این خبر مفید بود؟

صالحی ادامه داد: همچنین مقرر شد تا ظرف یک ماه خطوط ارتباطی شرکت‌های رایتل، ایرانسل و همراه اول در این تونل راه اندازی شوند؛ زیرساخت انجام این مهم توسط راه آهن انجام شده است.