دانشمندان ایرانی موفق به تولید پرده گوش مصنوعی با فناوری نانو شدند

این محصول فناورانه در دانشگاه امیرکبیر با همکاری دو دانشگاه اروپایی در ایتالیا و انگلیس و البته با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو تولید شده است.

یکی از مهمترین مزیت‌های این ممبرین که در حال حاضر توسعه داده شده، بحث کاهش میزان التهاب و عدم تمرکز میکروب و باکتری در حین بهبود پرده گوش میانی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از این محصول نانویی در بسته‌بندی صنایع دارویی، غذایی و تجهیزات پزشکی استفاده می‌شود و به تازگی به مرحله تجاری‌سازی نیز رسیده است.

مزیت دوم آن استفاده از سلولوز باکتریایی است که به‌نحوی خالص‌ترین نوع سلولوز مورد استفاده در این نوع ممبرین‌ها است که در قالب فرم شبکه‌های الیافی در مقیاس نانومتر تولید شدند که خود این باعث شده است که تکثیر و رشد سلول را در ساختار ممبرین به نحوی ارتقا بدهد.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا؛ التهاب سبب پارگی پرده گوش می‌شود و برای حل این مشکل پژوهشگران دانشگاه امیرکبیر موفق شدند پرده گوش مصنوعی با روشی موسوم به الکتروریسی تولید کنند که در آن الیافت با قطر‌هایی در محدوده نانومتر تولید می‌شود.

انتهای پیام/منبع

“نانوسلولوز” یک ماده خالص است که خاصیت‌های خیلی خوب و فراوانی‌های زیادی داشت و متخصصان این شرکت دانش‌بنیان با استفاده از این نانوسلولوز و فرایند الکتروریسی پرده گوش مصنوعی را ساختند.

بخوانید:  در چهارمین جلسه ستاد مرکزی اربعین 1402 چه گذشت؟